Понеділок, 28 вересня

У п’ятницю, 6 жовтня, в першому читанні Верховна Рада України ухвалила президентський варіант проекту Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№7163). За це рішення проголосували 233 народних депутатів. Відповідно до проекту Росія визнається агресором, а підконтрольні бойовикам території Донбасу – окупованими. Ще під час обговорення, і тим більше після голосування проект викликав численні дискусії в суспільстві.

Напередодні українська журналістка та публіцистка Лариса Волошина опублікувала на своїй сторінці допис, в якому розмірковувала про недоцільність продовження закону. 

Колишня в.о. голови Одеської обласної державної адміністрації Соломія Бобровська назвала підписання закону «цирком-комедією» та наголосила на бездіяльності українських «гігантів з політики-бізнесу».

Вікторія Сюмар, Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, звернула увагу на те, що прийнятий законопроект був відредагований, звідти прибрали пункт про Мінські угоди, але це, на її думку, нікого не зацікавило. Важливішою є картинка.

Політолог Олеся Яхно-Белковська закцентувала увагу на ще одній деталі підписаного президентом України закону: застосування в разі потреби військових сил на Сході України без попереднього узгодження з парламентом.

Доволі лаконічно висловився на цю тему психіатр, письменник та перекладач Борис Херсонський.

На Твітері було зафіксовано такі реакції:

Залишити коментар