Неділя, 27 вересня

Сьогодні, 11-го жовтня, набула чинності запроваджена урядом та парламентом пенсійна реформа. Зміни в пенсійній системі передбачають, що в 60 років на пенсію виходитимуть ті особи, котрі станом на перше січня 2018 року матимуть мінімум 25 років страхового стажу. Діапазон вимог щодо страхового стажу щороку буде збільшуватись на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році. Також пенсіонери можуть розраховувати на підвищення виплат. Уряд заявив про «осучаснення» пенсій, що передбачає застосування єдиного показника середньої зарплати для розрахунків. У 2017 році цей показник становить 3 764,4 грн. Нагадаємо, раніше близько половини українських пенсіонерів отримували виплати на базі розрахунків середньої зарплатні за 2007 рік. Мінімальна пенсія тепер складатиме 1 452 грн, що на 140 грн більше за попередню суму.

Громадський діяч, політик та засновник Iнвестиційної Групи УНIВЕР Тарас Козак на своїй сторінці наголосив, що нова пенсійна реформа орієнтована не на пенсіонерів, а на сьогоднішніх школярів, молодь та людей середнього віку. На думку політика, ухвалені урядом зміни мають мотивувати українців самостійно дбати про свою старість.

Олег Купрієнко, депутат від Радикальної партії, у своєму дописі розповів про те, як пенсійна реформа вплинула на виплати для його мами, а також згадав фракції, котрі не проголосували.
Політик, письменник та журналіст Олександр Бригинець також обмежився згадкою фракцій «Опозиційний блок» та «Батьківщина».Журналістка Ірина Славінська висловила обурення стосовно того, що звичайний календарний стаж втрачає свою вагу. Найбільше, за словами Славінської, пощастило тим, хто ось-ось збирався виходити на пенсію.
Оптимістично відреагував на пенсійну реформу активіст Євромайдану та політик Михайло Гаврилюк.
Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва зауважила, що пенсійну реформу можна розцінювати як інструмент покращення іміджу окремих політиків.
Колишній депутат Київської облради Ярослав Добрянський обмежився іронічною ілюстрацією сподівань щодо реформи.

На Твітері було зафіксовано такі реакції:

Залишити коментар