Четвер, 1 жовтня

Президент Чеської Республіки вважає анексію Кримського півострова «завершеною справою» та запропонував владнати ситуацію за допомогою виплат Україні.

Про це Мілош Земан заявив у Страсбурзі під час виступу перед депутатами Парламентської асамблеї Ради Європи. Політик впевнений, що Україні слід очікувати компенсації «або в фінансовій формі, або нафтою та газом». У відповідь на заяву президента Чехії Петро Порошенко сказав, що рішуче відкидає твердження тих, хто говорить про Крим як про завершену справу. Президент України також додав, що ПАРЄ була створена не для закликів до торгів територіями. «Цього не буде ніколи», – підсумував Порошенко. Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив, що позиція Земана різко суперечить зовнішній політиці уряду країни.

Ще до офіційної відповіді Петра Порошенка на заяву чеського президента український політтехнолог та журналіст Тарас Березовець назвав Земана ретранслятором незручної ідеї, котра мала бути озвучена. За лаштунками, на думку Березовця, ховаються «європейські режисери».

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці назвала виступ Мілош Земана жахливим у своєму цинізмі. Також депутатка підкреслила, що подібні ситуації найбільш точно ілюструють, як непросто Україні дається боротьба за санкції проти країни-агресора.

Народний депутат України Леонід Ємець розповів про реакцію представників Чехії, котрі були також були присутні у Страсбурзі.
Політик, громадський діяч та екс-речник «Правого сектору» Борислав Береза назвав президента Чехії мерзотником та нагадав своїм читачам про надмірне вживання алкоголю Земаном.

Павло Бондаренко, український блогер, письменник та журналіст, назвав ситуацію агонією Кремля та спробував проаналізувати можливу логіку дій Путіна.

Громадський активіст та екс-керівник «Правого сектору» в Одеській області Сергій Стерненко у своєму дописі запропонував розділити Чеську Республіку на шматки та виставити на аукціон із першочерговим правом купівлі для країн-сусідів.

Відома українська блогерка Фаїна Каплан відреагувала у звичній для себе сатиричній формі, розрахувавши приблизну суму, котру мають сплатити Україні за анексію Криму.На Твітері було зафіксовано такі реакції:

Залишити коментар