П'ятниця, 25 вересня

Напередодні закриття літнього сезону у Зеленому театрі організатори звернулися до відвідувачів з повідомленням про можливе повне припинення функціонування локації. Нагадаємо, раніше Opinion вже розповідав про підсумки роботи театру, імовірні причини закриття та можливі шляхи вирішення цього питання. Нині на підтримку Зеленого триває збір підписів під петицією до органів виконавчої влади.

Єгор Гребенніков, організатор  та інвестор Зеленого театру, нещодавно опублікував доволі розлогий допис, в якому розповів усю історію існування проекту. Бізнесмен зізнався, що не очікував на особливу підтримку від одеситів, однак вийшло інакше. Тисячі повідомлень із пропозиціями допомоги від простих містян, юристів, власників альтернативних локацій та навіть політиків – так відреагувала на новину про закриття улюбленої локації Одеса.

У своїй публікації Гребенніков зокрема розповів про фінансовий складник існування театру та зазначив, що запобігти закриттю могло присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру.

Також організатор описав своє бачення причин, котрі завадили залишити вартість старої орендної плати.

Одеський журналіст Юрій Ткачов у своєму дописі зазначив, що історія з театром набуває негативних оборотів та запевнив читачів, що виходом із цієї ситуації є лише повернення території Зеленого театру до комунальної власності.

Натомість інший журналіст, Ігор Розов, назвав намагання Гребеннікова присвоїти ділянці кадастровий номер відкритим проявом «договорняку».
На підтримку Зеленого театру виступила Олена Добровольська. Журналістка розповіла, що ця локація була для неї дійсно особливою, а також відзначила, що культурний розвиток не входить до списку цінностей міської влади.

Думками про закриття єдиного одеського амфітеатру під відкритим небом поділився на своїй сторінці  засновник агентства Netpeak Артем Бородатюк, назвавши «Зелений» найкращим соціальним проектом міста.

На можливе закриття Зеленого театру відреагували і на офіційних сторінках Одеського міжнародного кінофестивалю та Ukrainian Volunteer Service.

Український актор та телеведучий  Яків Гопп у своєму дописі передав привіт «товаришам Боделану та Радковському».

Також функціонування театру підтримали культурні діячі, котрі неодноразово виступали на сцені Зеленого. Серед них –  відомі українські письменники Сергій Жадан і Андрій Любка та гурт «Dakh Daughters».

Найбільш лаконічно висловився відомий український блогер та журналіст Андрій Альохін.

 

Залишити коментар