Середа, 2 грудня

19 жовтня на засіданні Верховної Ради було ухвалено законопроект про медичну реформу. На підтримку закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» проголосували 240 народних депутатів. Реформа передбачає повну зміну моделі фінансування. Серед головних пунктів: страхова медицина, плата лікарям за надані послуги, можливість вибору сімейного лікаря та міжнародні протоколи лікування.

У зверненні, розміщеному на офіційній сторінці, президент України наголосив: ухвала законопроекту відкрила можливості для забезпечення доступної та якісної первинної допомоги для сільських жителів. Також Петро Порошенко зазначив, що новий закон вже має необхідний фінансовий ресурс.

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко у своєму дописі розповіла, що напередодні голосування депутати, які мають приватні клініки, просили своїх колег утриматись або проголосувати проти реформи. Сама ж Геращенко підтримала законопроект.

Лікарка та політик Ольга Богомолець назвала реформу антинародною та додала, що після початку дії закону в селах не буде жодної медицини.


Проти медичної реформи виступила і Юлія Тимошенко. За її словами, фракція «Батьківщина» – єдині, хто проголосував проти.

Ірена Карпа, українська письменниця та співачка, напередодні голосування опублікувала допис на підтримку законопроекту, де розповіла своїм читачам основні положення майбутньої реформи.

Український блоґер Мирослав Олешко назвав день ухвали медичної реформи днем перемоги української влади і подякував усім, хто голосував на підтримку законопроекту.

Блоґер та аналітик Олег Пономарь також поділився зі своїми читачами радістю щодо успішного голосування у Верховній Раді. На його думку, Рада зможе ухвалити й земельну реформу.

Журналістка Тетяна Висоцька запевнила свою аудиторію, що сьогодні влада вкотре наплювала на Конституцію України.

Творче об’єднання «Квартал 95» опублікувало гумористичний відеоролик, в якому після ухвали законопроекту набір медичних працівників проходить за принципом поліцейської реформи: звільнити старих лікарів, і взяти тих, хто раніше до медицини не мав ставлення.

 

Залишити коментар