Вівторок, 29 вересня

У суботу, 21 жовтня, у Києві правоохоронці затримали командира добровольчого батальйону ОУН Миколу Коханівського після стрілянини й сутички з Русланом Качмалою. Внаслідок конфлікту обидва його учасники отримали травми. Розгляд справи мав відбутися цього понеділка, однак суддя перенесла засідання на ранок вівторка. Прибічники Коханівського заблокували суд, а під час сутички з представниками поліції приміщення було розгромлено. Сам комбат стверджує, що не збирався тікати з суду.

Сутичка між Коханівським та Качмалою розпочалася після того, як останній сказав комбату, ніби той ніколи не був на метеостанції Донецького аеропорту. Колишній військовослужбовець Кирило Прізвищенко у себе на сторінці прокоментував ці слова Руслана Качмали та розповів, хто насправді був присутнім в аеропорті, а також назвав конфлікт провокацією проти Коханівського.

Громадський і політичний діяч та голова ОУН Богдан Червак зазначив, що Микола Коханівський та добровольчий батальйон, котрий він очолює, не має жодного ставлення до ОУН.

Дмитро Лінько, народний депутат, назвав арешт Миколи Коханівського спланованою провокацією ворогів України та повідомив, що робитиме все для визволення комбата ОУН.

На офіційній сторінці «Правого сектору» був опублікований допис, в якому представники організації назвали Руслана Качмалу зрадником, а також зазначили, що для нього є характерною схильність до агресії.

Народний депутат Антон Геращенко на своїй сторінці повідомив, що поліція вимушена була застосувати силу проти активістів, котрі забарикадували приміщення суду. За словами Геращенка, збитки, яких зазнав суд внаслідок розгрому, мають компенсувати ті, хто безпосередньо брав у цьому участь.

Український блоґер Mason Lemberg у дописі до своїх читачів зазначив, що, на його думку, Коханівський винний у стрілянині, однак звинуватив у цьому українську владу, котра «провокує безкарність».

Журналістка Алла Стрижак назвала Миколу Коханівського прибічником корупціонерів, якого ніхто не має сприймати серйозно. На думку журналістки, саме через «активістів», котрі розтрощили судове приміщення, і змінюється ставлення до активістів як таких.

Політолог Олег Медведєв у своїх дописах натякнув, що така ситуація з Коханівським мала рано чи пізно трапитись, а також наголосив на тому, що журналісти мають відмовитися від терміну «активіст» стосовно прибічників Миколи Коханівського.

Журналістка Ольга Решетилова пригадала випадок із колишнім військовослужбовцем Валентином Лихолітом, котрого взяли на поруки народні депутати, та порівняла із судом над Коханівським.

На Твітері було зафіксовано такі реакції:

Залишити коментар