Вівторок, 29 вересня

Конор Клайн – ірландський відеоблоґер, поліглот та засновник сайту Language Tsar, на якому ділиться практичними порадами з вивчення мов.

В один момент ірландець перевернув своє звичне життя з ніг на голову, кинув усе, що тримало його в рідній країні й вирішив стати «цифровим кочовим». Відтоді Конор подорожує по всьому світу та вчить мови тих країн, які відвідує. У його мовному багажі – англійська, французька, італійська, німецька, португальська, іспанська, голландська, російська, румунська, каталонська та українська мови.

За час свого подорожнього життя Конор уже не раз відвідав Україну: знімав тут свій відеоблоґ і, звісно, вчив українську мову. Нещодавно цей відчайдух поїхав знімати блоґ у Херсонську область, де розташоване село Зміївка, яке колись заснували шведські поселенці. У селі і дотепер можна почути шведську мову. Далі ж мандрівник вирушає до дельти Дунаю, щоб там зафільмувати принади та різноманітні цікавинки Бессарабії.

Opinion розпитав у мандрівника про його враження, мотивацію та подальші плани.

Коноре, розкажіть, як довго ви вже працюєте над своїм блоґом?

Мій блоґ на каналі в YouTube розпочався ще в 2013 році, коли я відвідав конференцію, організовану великими ентузіастами з вивчення мови в Будапешті. Натхненний виступами блоґерів YouTube (учасників цієї конференції), я вирішив, що також зможу зробити свій власний контент.

Протягом останнього року я все більш і більш інтенсивно зосереджуюся на своєму проекті та розширюю теми, що охоплюють подорожі та культури країн, які я відвідую.

Конор Клайн на Одеському міжнародному кінофестивалі

Чому приїжджаєте до Одеси?

Я закохався в Україну та її Чорне море під час мого першого візиту сюди в 2009 році. Відтоді я повертався до України щороку. Тепер у мене багато друзів в Одесі як місцевих, так і іноземців, тому я відчуваю себе тут як удома, особливо влітку.

Які міста в Україні встигли відвідати?

Я відвідав майже кожне велике місто в Україні. Я дуже люблю Львів за його архітектуру та атмосферу в центрі міста. Після Одеси це моє улюблене місто. Також у Києві та Харкові є свої індивідуальні принади. Хоча Дніпро, наприклад, не припав мені до душі.

З якими труднощами зіткнулися, подорожуючи Україною?

Коли я вперше прибув до України, я взагалі не говорив українською, знав тільки російську, але лише на рівні, достатньому для виживання. Я зрозумів, що подолання мовного бар’єру є надзвичайно складним завданням. Ба більше, я не був знайомий із багатьма важливими культурними відмінностями між Україною та Західною Європою, особливо в сфері знайомств і спілкування, і це викликало багато незручних непорозумінь. Із плином часу я вивчив російську та трохи українську мову, а також з’ясовував шляхи вирішення основних культурних перешкод, що стоять перед багатьма іноземними гостями в Україні.

Конор Клайн (праворуч) із поліглотом Стівом Кауфманом у Львові

Наскільки добре вдалося вивчити українську мову? (Конор висвітлював вивчення української у своєму відеоблозі – прим.ред.)

Минулого року у Львові я провів два тижні, вивчаючи українську мову. Це дозволило мені їздити по місту та спілкуватися з мешканцями в кав’ярнях, ресторанах, магазинах тощо. Але, зрештою, все одно доводилося переходити на російську чи англійську мову, коли розмова набувала серйозності і вимагала кращого знання мови.

Чому темою одеського блоґу стало ставлення українських дівчат до іноземців?

Я знаю, що безліч чоловіків приїздить до Одеси в пошуках щастя і кохання, і це вже давно мене цікавить, тож мені було цікаво дізнатися, чи з таким самим ентузіазмом сприймають «іноземних наречених» одеські дівчата.

А як вирішили знімати відео про шведське село в Україні?

Я знайшов інформацію про шведське село Gammalsvenskby (Старошведське – прим. ред.) в Україні, досліджуючи цей регіон онлайн, перш ніж відвідати його у 2013 році. Проте ні мої друзі, ні я ніколи не бачили його на власні очі і не знали напевне, чи дійсно воно існує. Мене давно цікавлять невідомі мовні меншини в усьому світі. Наприклад, колись я відвідав українське місто в Бразилії, яке називається Прудентополіс.

Церква в селі Старошведське

Чи збираєтесь знімати в Україні ще?

Так, звичайно. Далі я планую відвідати район дельти Дунаю поблизу Ізмаїла та незабаром після цього я поїду назад до Львова, а потім до Києва. Я хочу показати таким самим іноземцям, як і я, котрі не впевнені щодо відвідування України, правду. Показати, що це за країна, які тут живуть люди та, власне, якою є тутешня реальність.

Розмовляла Христина Петренко

Фото: з Instagram Конора Клайна

Залишити коментар