Четвер, 22 жовтня

У середу, 25-го жовтня, в Києві біля офісу каналу «Еспресо» відбувся вибух, внаслідок якого постраждали чотири особи та двоє загинули. Серед постраждалих – депутат Ігор Мосійчук та політолог Віталій Бала. Одним із загиблих став особистий охоронець нардепа. Офіційною версією слідства є теракт, організований російськими спецслужбами з метою залякати українське суспільство.

На офіційній сторінці МВС України зазначили, що вибух буде кваліфіковано як терористичний акт, а розслідуванням займатиметься ГУ СБУ в місті Києві.

Постраждалий від вибуху Ігор Мосійчук у своєму дописі зазначив, що відчував загрозу і саме через це попросив виділити йому особистого охоронця. Також нардеп підкреслив, що замах було вчинено саме на нього, але причин подібної впевненості не назвав.

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії, до якої належить постраждалий нардеп, у своїх публікаціях також повідомив, що вибух був замахом на життя саме Мосійчука, а також назвав цю подію терактом проти всієї України.

Президент України Петро Порошенко висловив глибокі співчуття родинам загиблих, а також звернувся до правоохоронців з вимогою якнайшвидше розкрити цю справу.

Рядовий МВС України Павло Москаленко на своїй сторінці повідомив, що вперше має сумніви щодо причетності саме Росії.

Журналіст та головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов перелічив усі нещодавні випадки замахів чи вбивств, в яких офіційною версією слідства є діяльність російських спецслужб. Також Бутусов закликав українську владу до рішучих дій проти країни-агресора.

Тарас Березовець, політтехнолог та журналіст, також розмірковує над можливими причинами та винуватцями вибуху, а також зазначає, що за подібних умов влада Києва має всі підстави, аби ввести в місті особливий режим безпеки, обмеживши всі масові заходи.

Адвокат Ігор Чудовський зазначив, що діяльність українських депутатів є доволі багатогранною, а тому не слід одразу звинувачувати в теракті Російську Федерацію.

Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк повідомив, що цілком можливою може бути й версія, за якою замовником вибуху є Рамзан Кадиров. А також підкреслив особливий цинізм винуватців трагедії.

Віктор Шлінчак, засновник та голова правління Інституту світової політики, у своєму дописі не повідомляв про власні здогади щодо винуватців, а лише зазначив, що з моменту трагедії на місці скоєння злочину немає жодної квітки. На думку Шлінчака, українці вміють оплакувати закордонні втрати, а на власні трагедії закривають очі.

Журналіст Максим Войтенко повідомив своїм читачам у Facebook, що не вірить у причетність «руки Кремля», а найбільш імовірною причиною назвав «конфлікт господарюючих суб’єктів».

Журналіст та блоґер Денис Казанський підкреслив, що не можна не враховувати конфлікт Ігоря Мосійчука та Миколи Коханівського, і назвав дії правоохоронців «дивним непрофесіоналізмом».

На Твітері було зафіксовано такі реакції:

Залишити коментар