Вівторок, 24 листопада

У ніч на 28 жовтня у київському хабі Jugendhub правоохоронці здійснили обшук, внаслідок чого затримано 17 осіб, у яких було знайдено наркотичні засоби. Також серед відвідувачів  виявлено одинадцять малолітніх та 32 особи, які ухилялись від призову на строкову службу. Останніх працівники поліції доставили до пункту збору призовників. Адміністрація закладу повідомила, що правоохоронці застосовували до громадян грубу фізичну силу, а також викрали особисті речі.

 

На офіційній сторінці Національної поліції України повідомляється, що за результатами обшуку та фактами виявлених правопорушень наразі триває перевірка.

Масі Найєм, адвокат та брат народного депутата Мустафи Найєма, у своєму дописі виклав власну версію того, що відбулось у київському Jugendhub, та пообіцяв, що його юридична організація діятиме агресивніше, якщо до сьогодні не отримає коментарів від представників Національної поліції. Також адвокат закликав відвідувачів, котрі стали свідками обшуків, надіслати йому на пошту особисті дані та своє бачення події.

Історик та політичний експерт Євген Магда не коментував саму ситуацію, а лише звернув увагу на те, що і у випадку з Jugendhub і після обшуків у 2005 році клубу Closer адвокатом виступає одна й та сама людина – Масі Найєм.

Віктор Лешик, головний редактор «Еспресо», зазначив, що ситуація матиме великий розголос, а всі «потерпілі», вочевидь, будуть говорити вустами своїх адвокатів, звинувачуючи правоохоронців у неправомірних діях.

Журналіст Тарас Ратушний у своїй публікації розповів читачам, що подібні розважальні заклади завжди сплачували «данину» правоохоронним органам. Ситуація, на думку журналіста, змінилась після Революції Гідності, адже тривалий час просто ніхто за цієї «даниною» не приїздив. Обшук у Jugendhub Ратушний назвав «каральною операцією».

Заступниця директорки ГО «Студена» Оксана Іванців назвала ситуацію болючою особисто для себе та висловила сподівання на високу реакцію преси, громадськості та правозахисників.

Депутат Харківської обласної ради Дмитро Булах назвав ситуацію проявом «борзості» та зазначив, що її потрібно якнайшвидше зупинити, аби запобігти крові у майбутньому.

Адвокат Андрій Авторгов вирішив не коментувати законність дій правоохоронних органів, однак поставив риторичне питання: навіщо призивати на строкову службу наркозалежних громадян.

Громадський активіст Мітя Гурін у своєму дописі розмірковує над тим, що насправді йдеться про безрезультатні та неправові дії поліції з учиненням насильницьких дій проти «хворих громадян».

Сергій Лещенко, екс-журналіст та народний депутат України, коментуючи цю ситуацію, назвав це підсвідомим рухом у напрямі російської реальності. Нардеп закликав прокуратуру взяти обшук у хабі під особистий контроль, а також не оминув нагоди згадати про акцію «Велика політична реформа».
На Твітері було зафіксовано такі реакції:

1 комментарий

  1. Львів. Частина друга

    Уночі з п’ятниці на суботу військові з поліцією влаштували облаву на студентів. За повідомленнями очевидців, об 00:00 4 листопада близько 20 військових і кілька поліцейських заблокували популярний серед молоді провулок Крива Липа і почали перевірку документів.

    Першою про це у Facebook повідомила студентка Софія Галан, яка була в той момент на місці подій. «Проїзд Крива Липа перекрили військові. Перевіряють документи у всіх хлопців призивного віку. Відпускають лише тих, хто має документи або студентський за умови, що денна форма навчання. Частина військових з поліцією намагались прорватись в заклад Paradox»

Залишити коментар