Субота, 5 грудня

Сьогодні, 31 жовтня, детективи Національного антикорупційного бюро України здійснили низку обшуків, внаслідок яких було затримано підозрюваних у розтраті 14 млн грн. Серед них – син голови Міністерства внутрішніх справ, а також його екс-заступник Олександр Аваков. За версією слідства у 2015 році затримані особи були причетними до закупівлі коштом МВС рюкзаків, вартість яких була суттєво вище за середню на ринку.

У дописі НАБУ повідомляється, що, за інформацією досудового розслідування, збитків у розмірі 14 млн грн державний бюджет зазнав через несвоєчасність представлення товару та невідповідну його якість.

На сторінці МВС України було опубліковано допис, в якому стверджується, що дії НАБУ не є юридично обґрунтованими, а суто політичними. Також МВС констатувало, що нині в нашій країні продовжується гібридна війна, спрямована на дискредитацію окремих політиків та посадових осіб.

Центр протидії корупції додав публікацію, в якій представлено частину розмови сина Арсена Авакова та його колишнього заступника, а також зазначається, що для проведення державних коштів було створено фіктивну фірму.

Арсен Аваков поки що не прокоментував ситуацію на своїй сторінці. Останнім його дописом є інформація про зняття сил МВС з охорони мітингувальників під Верховною Радою.

Журналіст Богдан Буткевич зазначив, що зняття Нацгвардії, про яке писав Аваков, є відповіддю на обшуки помешкання його сина Олександра. На думку Буткевича, це є продовження «качєлєй з нацбезпекою».

Погляд політолога та журналіста Дмитра Джангірова також схиляється до міркувань Богдана Буткевича. Джангіров впевнений, що зняття охорони під Верховною Радою є прямою реакцією на обшуки та затримання Авакова-молодшого.

Олексій Мінаков, блоґер та політичний оглядач, назвав дії НАБУ сміливими та зазначив, що навіть сам факт, що з обшуками можуть завітати до будь-якого депутата чи міністра, є сигналом того, що ми на правильному шляху з боротьбою проти корупції.

Нардеп Сергій Лещенко на своїй сторінці повідомив, що біля будівлі НАБУ відбувається скупчення сил Нацгвардії, а також звернув увагу на те, що записи розмови екс-заступника Авакова з його сином не втратилися виключно завдяки діям НАБУ та небайдужих громадян.

Радіоведучий Дмитро Комаров здивувався, що колишній заступник голови МВС проходить лише за «справою рюкзаків».

Давід Сакварелідзе, екс-заступник генерального прокурора України, також повідомив про перешкоджання діям НАБУ підрозділами, що контролюються Аваковим, а також зазначив, що тепер усі керуються лише власними інтересами.

Поет, журналіст та сценарист Майкла Щура Юрко Космина відреагував на затримання сина голови МВС коротким жартівливим віршем.

Залишити коментар