Четвер, 3 грудня

Три роки тому, 9 вересня 2014 року, старший солдат Бердянського прикордонного загону, учасник бойових дій на сході України Сергій Колмогоров разом зі своїми однослужбовцями відкрив вогонь на ураження по автомобілю, водій котрого намагався незаконно перетнути блокпост. Внаслідок дій прикордонників пасажирка траспортного засобу загинула, а водій не постраждав і після кількох допитів виїхав до Росії. Цивільний суд Маріуполя засудив Колмогорова до 13 років ув’язнення. Сьогодні, 2 листопада, у Вищому спеціалізованому суді Києва мав відбутися розгляд касації по справі прикордонника, однак прокурор не з’явився на засідання.

Тарас Березовець, політтехнолог та журналіст, зазначив, що Колмогоров діяв відповідно до наказів та інструкцій із застосування зброї, а також додав, що в разі підтвердження вироку Вищим спеціалізованим судом це означатиме, що українські прикордонники не зможуть надалі виконувати свої обов’язки повною мірою.

Борислав Береза, громадський діяч та екс-речник «Правого сектору», прокоментував неявку прокурора на засідання. На думку Берези, головною проблемою є відсутність у Кримінально-процесуальному кодексі покарання за подібні дії зі сторони обвинувачення.

Військовослужбовець Роман Кулик у своєму дописі запевнив читачів, що у разі, якщо касація залишить вирок у силі, це буде підтвердженням незахищеності військових із точки зору українського права. Кулик також припустив, що бездіяльність військовослужбовців під час нападу на одеський аеродром могла бути спричинена саме справою Колмогорова.

Волонтер Родіон Шовкошитний також порівняв підходи до розгляду справ Колмогорова та військових аеродрому «Одеса-Шкільний». Нагадаємо, нині прокуратура розглядає бездіяльність одеських військослужбовців та ігнорування уставу ЗСУ та статуту вахтової служби.

Лариса Волошина, українська журналістка та публіцистка, напередодні розгляду касації заявила, що насправді судове засідання відбудеться не за справою Колмогорова, а за правом українців захищати Батьківщину від російського агресора.

Журналіст Роман Бурко у своєму дописі розмірковує над штучним створенням комплексу з уникнення використання зброї військовослужбоцями, що зокрема могло стати причиною бездіяльності під час нападу на одеський аеродром. Прикладом виховання подібного «комплексу» Бурко назвав засудження Колмогорова.

Громадський та політичний діяч Олександр Аронець підкреслив, що прикордонник виконував свої прямі обов’язки, а також додав фотографії з підтримкою Колмогорова.

Актор та волонтер Мирослав Гай назвав ситуацію несправедливою і такою, що дискредитує адекватність роботи судової гілки влади, а сам вирок – роботою на ворога і зрадою національних інтересів.

Назар Приходько, волонтер, блоґер та журналіст, назвав неявку прокурора на засідання Вищого спеціалізованого суду справжнім хамством.

Нардеп Дмитро Тимчук назвав Маріупольский суд, котрий засудив Колмогорова до 13 років ув’язнення, «отрыжкой русского мира», а також заявив про готовність взяти засудженого прикордонника на поруки.

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії, також повідомив, що у разі необхідності готовий поручитися за Сергія Колмогорова.

Народний депутат Ірина Фріз зазначила, що ситуація потребує не лише перегляду справи Колмогорова та його виправдання, але й уважного дослідження суддів, що приймали рішення в суді першої інстанції та при розгляді апеляції.

Залишити коментар