Середа, 2 грудня

Вчора, 1 листопада, був екстрадований колишній голова Державного агентства з питань залучення інвестицій Владислав Каськів. Нині Печерський районний суд ухвалив рішення про альтернативний запобіжний захід щодо підозрюваного у вигляді застави. Нагадаємо, найтяжча стаття, за якою обвинувачують Каськіва, – це «привласнення та розтрата майна або заволодіння ним з використанням службового становища в особливо великих розмірах». Покарання за цією статтею передбачає до 12 років позбавлення волі.

Зранку Генеральний прокурор України Юрій Луценко у своєму дописі повідомив про екстрадицію Владислава Каськіва, зазначивши, що він підозрюється у заволодінні коштами державного бюджету на суму близько 7,5 млн грн. Луценко пообіцяв, що це не останній випадок екстрадиції екс-посадовця в Україну.

Речник Генеральної прокуратури України Лариса Сарган повідомила, що Каськів надав суду довідку про повне відшкодування завданих ним збитків. За словами Сарган, враховуючи факт компенсації на наявність у підозрюваного п’яти неповнолітніх дітей, суд ухвалив обрати запобіжний захід у вигляді застави.

Андрій Портнов, екс-радник Віктора Януковича, назвав заяву генпрокурора про перший і не останній випадок екстрадиції дешевим піаром, аргументуючи це тим, що Каськів тривалий час самостійно просив панамську владу екстрадувати його до України, а врешті прилетів сюди за власні кошти.

Депутат Київської обласної ради Іван Ступак зазначив, що передача Каськіва стала можливою завдяки зусиллям колишніх співробітників Служби зовнішньої розвідки, котрі тепер працюють в ГПУ, а також роботі МЗС України.

Політолог Кирило Сазанов зрадів новині про екстрадицію Владіслава Каськіва та додав, що ще багато кого потрібно «запросити» до України з Австрії та Ізраїлю.

Дмитро Гнап, співробітник «Слідство.інфо» повідомив, що за його підрахунками сума, котру вкрав із державного бюджету Владислав Каськів, складає не 7,5, а 400 млн грн.

Блоґер Макс Бужанський дорікнув генпрокурору за пафосність і тріумфальність його заяви та зазначив, що треба було сухо констатувати, що Каськів добровільно прибуває до України.

Блоґер Леонід Швець прокоментував звільнення підозрюваного під заставу в доволі іронічному стилі.
Тарас Березовець, політтехнолог та журналіст, звернув увагу на розмір застави Владислава Каськіва та порівняв її з сумою застави сина голови МВС Арсена Авакова.

Журналіст Микола Княжицький припустив, що затримання детективами НАБУ Авакова-молодшого було виконано для того, аби зменшити тиск на Каськіва після його повернення до України.

Журналіст Віктор Трегубов зізнався, що Владислав Каськів був його першим роботодавцем, та розповів про два власні критерії зміни держави.

Блоґер Сергій Наумович порівняв розмір застави Каськів з лижним комплектом середньої якості та кількома індивідуальними заняттями з інструктором.

Мирослав Олешко звернув увагу на одну з причин вибору судом альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави, а саме – наявності п’ятьох неповнолітніх дітей. Блоґер зазначив, що Каськів має спільну дитину з журналісткою Тетяною Даниленко, котра, на думку блоґера, дозволила підозрюваному залишитись на свободі.

На Твіттері було зафіксовано такі реакції:

Залишити коментар