Середа, 2 грудня

На Луганщині цієї ночі вбили громадського діяча, журналіста, голову фракції «БПП» в Сєвєродонецькій міській раді Сергія Самарського. Напередодні вбивства до місцевого відділу поліції надійшло повідомлення від дружини депутата про те, що вона втратила зв’язок зі своїм чоловіком. Внаслідок пошуків зниклого працівниками правоохоронних органів було виявлено тіло Сергія Самарського з ознаками насильницької смерті. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за статтею 115 КК України «Умисне вбивство».

Голова Луганської обласної державної адміністрації Юрій Гарбуз висловив співчуття рідним та близьким Сергія Самарського та підкреслив, що виявлення винних є спільним обов’язком перед пам’яттю загиблого депутата.

Ірина Верігіна, громадський і державний діяч, заявила про розквіт бандитизму в Україні, а також запевнила читачів, що Самарського вбили за проукраїнську позицію.

Заступник голови Луганської ОДА Сергій Філь назвав загиблого найбільшим патріотом свої області. За словами Філя, Сергій Самарський все життя присвятив боротьбі з «регіоналами».

На офіційній сторінці «БПП» було опубліковано допис, де зазначається, що Самарський був єдиним представником проєвропейського демократичного табору в попередньому скликанні Сєвєродонецької міської ради. Представники «БПП» пообіцяли докласти всіх зусиль для розкриття цього злочину та покарання винних.

Волонтер Родіон Шовкошитний заявив, що у Сєвєродонецьку всі розуміють, хто міг вбити Самарського. На думку Шовкошитного, смерть депутата могла бути вигідна «головному регіоналу» міста Буткову, котрий утримує десятки підприємств та «конвертів». Саме його найбільше критикував убитий депутат.

Георгій Тука, бізнесмен, волонтер та голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, повідомив, що найбільш вірогідними версіями вбивства можуть бути дві: політична діяльність і бізнес. Тука також нагадав, що вбивство мера Старобільська Володимира Живаги вдалося швидко розслідувати завдяки камерам відеоспостереження.

Журналіст та блоґер Денис Казанський майже стовідсотково впевнений, що за цим вбивством стоїть місцевий «Опозиційний блок», адже Самарський активно заважав діяльності «опозиціонерів» як у політиці, так і в бізнесі.

Політик Сергій Шахов розповів, що напередодні загибелі Сергій Самарський розповів йому про відшукані сенсаційні матеріали, а також про те, що готує одразу декілька статей про схеми пограбування в Луганській області.

 

Тарас Шамайда, співкоординатор Руху добровольців «Простір свободи», назвав Самарського найактивнішим громадським і політичним діячем Луганщини та нагадав, що загиблий депутат пережив полон у 2014 році.

Костянтин Стогній, журналіст та колишній працівник кримінального розшуку Києва, коментуючи вбивство Сергія Самарського, нагадав про заяву МВС щодо зменшення рівня злочинності та зростання рівня розкриття навмисних убивств до позначки 88 %.

Політолог Дмитро Воронков звернув увагу на те, що вбивства політиків, журналістів чи політичних експертів останнім часом відбуваються практично щодня.

Залишити коментар