Середа, 2 грудня

У суботу, 4 листопада, у Харкові на вулиці Клочківській невідомі обстріляли автомобіль, водій якого загинув на місці. Особу загиблого встановлено, ним виявився підприємець Едуард Аксельрод. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 155 (вбивство) Кримінального кодексу України. Проводиться комплекс заходів щодо встановлення осіб, причетних до злочину.

Народний депутат Ігор Мосійчук, котрий не так давно постраждав від вибуху біля телеканалу «Еспресо», на своїй сторінці заявив, що загиблий «мав певне відношення до кримінального світу». Крім того, нардеп закликав українців бути вимогливими до себе і допомагати правоохоронцям у проведенні заходів задля запобігання злочинів.

У коментарях до запису Ігоря Мосійчука свій коментар додав Генеральний прокурор України Юрій Луценко. За словами Луценка, загиблий Едуард Аксельрод брав безпосередню участь в організації вбивства колишнього російського депутата Вороненкова.

Після оприлюднення коментаря генпрокурора Мосійчук додав ще один допис, в якому запевнив читачів, що вбивство підприємця може бути вигідним замовнику вбивства Вороненкова.

Назар Приходько, волонтер, блоґер та журналіст, не коментував безпосередньо вбивство у Харкові, а лише звернув увагу, що це не єдина подібна ситуація за вихідні.

Аналогічно до Назара Приходька підбив підсумки вихідних днів Віктор Примаченко.

Журналіст Гліб Плескач розкритикував заяву Луценка щодо причетності загиблого до організації замаху на Вороненкова. Крім того, журналіст запевнив своїх читачів, що генпрокурор сам винен у вбивстві колишнього російського депутата.

Блоґер Сергій Запорожський також критикує заяву Юрія Луценка та намагається зрозуміти: якщо генпрокурор знав імена замовників та учасників вбивства, чому вони залишалися весь цей час на свободі?

Блоґер Віктор Вікторович звернувся до очільника МВС України Арсена Авакова, запитуючи, коли припиняться постійні вбивства, перестрілки тощо.

Головний редактор сайту ОРД та радник Арсена Авакова Станіслав Речинський зазначив, що заяви щодо причетності загиблого до вбивства російського екс-депутата є занадто швидкими. На думку Речинського, в Україні є як мінімум три особи з прізвищем Аксельрод, котрі є дотичними до кримінального світу.

Політтехнолог Віктор Уколов підтвердив версію Юрія Луценка, зазначивши, що це є доволі розповсюдженою практикою: аби обірвати зв’язок між замовником та кілером, достатньо прибрати організатора вбивства.

Залишити коментар