Субота, 4 квітня

Міжнародна громадська організація з боротьби з корупцією Transparency International ініцюювала у соціальній мережі Facebook флешмоб під хештегами #ЯнеДаю та #IDontBribe. За словами організаторів, головною метою акції є пробудження у громадян відчуття власної відповідальності за потурання корупції. Також організація розробила промо-кампанію до свого флешмобу. Так, у 17 українських містах з’явилися білборди, на котрих зображені найтиповіші виправдання тих, хто дав хабар.

На офіційній сторінці Transparency International наводиться статистика, згідно з якою чверть українців протягом цього року давали хабарі. Організатори також закликали ділитися своїми історіями боротьби з корупцією.

Ольга Тимченко, керівник департаменту комунікації Transparency International, поділилася трьома історіями, коли особисто їй натякали на хабар. Ольга наголошує: новий флешмоб про те, що навіть один у полі – воїн, і про те, що насправді ми в цьому полі не одні.

Ще один представник організації-ініціатора акції Ярослав Юрчишин зазначив, що Верховна Рада вже включила у порядок денний законопроекти про моніторинг та приватизацію державних закупівель. На думку Ярослава, прийняття цих законопроектів може стати ефективним засобом боротьби з корупцією в державному секторі.

Підтримав флешмоб і відомий український письменник, музикант та громадський діяч Сергій Жадан. Письменник впевнений, що корупція є не лише економічним злочином – насправді це злочин морального характеру.

Письменниця, правозахисниця та телеведуча Лариса Денисенко долучилася до акції і розповіла про випадок, коли її просили стати посередником у передачі хабаря.

Суддя Лариса Гольник розповіла у своєму дописі про розгляд адміністративної справи про корупційні правопорушення, вчинені Полтавським міським головою та депутатом міської ради. Попри відмову судді від грошей та звернення до правоохоронних органів корупціонери залишаються без покарання. Справа вже рік як передана детективам НАБУ.

Співак, лідер музичного гурту «Тартак» Олександр Положинський закликав своїх читачів долучитися до акції, а також поділився власною перемогою.

Блоґер Антон Ходза також не оминув увагою флешмоб Transparency International та відзначив, що отримує особливий «кайф» від того, коли все вдається зробити власними силами.

Адвокат Роман Титикало зазначив, що для подолання корупції потрібно створити лише дві умови: суспільну нетерпимість до цього явища та ефективну правову систему.

Дмитро Хоркін, генеральний продюсер «Українського радіо», підтримав флешмоб та поділився власним досвідом боротьби з корупцією на хвилях своєї радіостанції.

 

Залишити коментар