Середа, 30 вересня

Сьогодні, 9 листопада, відбувся XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Диктант традиційно відбувається у День української мови та писемності. Цьогорічний текст на Першому каналі «Українського радіо» читав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко. Девізом цьогорічного радіодиктанту стало гасло «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

До диктанту долучилися мешканці всієї України. Сергій Пантюк, український письменник, громадський діяч та видавець, також взяв участь. За словами письменника, він допустив лише одну помилку.

Український політик та науковець Петро Ворона також долучився до акції, розмістивши на своїй сторінці у соціальній мережі відповідний допис.

Учасниками диктанту єдності стали й директор видавництва Nebo BookLab Publishing Юлія Лактіонова та головний редактор Світлана Привалова.

Член колегії Міністерства освіти та науки України Сергій Горбачов обурився, що на Першому національному замість Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності транслювали польський серіал.

Журналістки Надія Зінченко та Ольга Греско зустрілися на диктанті вже після закінчення інституту.

Політик Сергій Кудактін зізнався, що останній раз до цього писав диктант ще 15 років тому, і пожартував, що навмисне додав до свого тексту зайві розділові знаки.

Народний артист України Анатолій Матвійчук зазначив, що важливо, аби мова була не самоціллю, а інструментом пізнання світу і української держави.

Долучилися до написання диктанту і працівники МВС на Рівненщині.

Журналістка Олена Романюк розповіла про власний досвід написання диктантів і зізналася, що цьогорічний диктант змусив її трохи задуматись.

Письменник Юрій Строкань не коментував цьогорічний диктант, згадавши лише свою першу спробу.
Олег Ясків, директор Центру Шептицького УКУ, порівняв звук рідної мови з давно забутим поцілунком коханої та розповів, що «аж помолодшало на душі».

Долучилися до акції й в Мелітопольській установі виконання покарань (№ 144), бо «диктант єднає усіх, незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу».

Директор Українських студій стратегічних досліджень Юрій Сиротюк зініцюював написання диктанту в Київській міській раді та назвав мову головною зброєю нашого народу.

Залишити коментар