Середа, 2 грудня

У вівторок, 7 листопада, «Громадське радіо» опублікувало інтерв’ю з лідером забороненої Комуністичної партії України Петром Симоненко, що викликало бурхливі дискусії та шквал критики серед українського сегменту користувачів соціальної мережі Facebook.

Журналістка «Громадського радіо» Наталя Соколенко, звертаючись до своїх читачів, зазначила, що редакція працює виключно за журналістськими стандартами і відповідно до своїх функцій лише проінформувала аудиторію про те, наскільки добре зараз живе лідер українських комуністів.

Тарас Березовець, політтехнолог та журналіст, заявив, що «Громадське радіо» стало елементом повернення Петра Симоненка до української політики. Також Березовець нагадав, що існують певні межі моралі, котрі неможливо перетнути без наслідків.

Історик, публіцист та журналіст Вахтанг Кіпіані назвав обурення громадськості лицемірним, порівнявши помічений усіма ефір Симоненка з регулярними ефірами колишніх «регіоналів», на котрі ніхто не звертає уваги.

Михайло Басараб, політолог та адвокат, назвав Петра Симоненка агентом російських спецслужб, а його запрошення на ефір порівняв із трансляцією виступу російського президента.

Журналіст та блоґер Сергій Іванов вказав на те, що гість «Громадського радіо» повністю відповідає місцю, куди його запросили.

Громадський активіст та екс-керівник «Правого сектору» в Одеській області Сергій Стерненко написав, що після запрошення лідера комуністів для нього більше не існує «Громадського радіо».

Журналіст Віктор Трегубов поділився нещодавнім випадком, коли йому довелось обмірковувати долю та тенденції сучасних українських засобів масової інформації. На думку Трегубова, його враження повністю підтвердилися запрошенням Петра Симоненка до «Громадського радіо».

Олег Шинкаренко, письменник та журналіст «Громадського радіо», став на захист своєї редакції, запевнивши читачів, що його колега продемонстрував усю «брехливість та лицемірність комуністичної ідеології».

Олена Решетилова, журналістка та координатор Медійної ініціативи за права людини, висловила сподівання, що керівництво «Громадського радіо» зможе визнати свою помилку, а також закликала читачів розуміти чітку різницю між «Громадським телебаченням» та радіо.

Журналіст Олександр Піддубний розкритикував тезу журналістки «Громадського радіо» щодо слідування журналістським стандартам, зазначивши, що найголовнішим правилом журналістики є актуальність. На переконання Піддубного, Петро Симоненко цю актуальність давно втратив.

Автор інтернет-проекту «Вата ТV» Віктор Литовченко обурився запрошенню Симоненка та запропонував журналістам для ще більшого дотримання балансу думок запросити лідерів бойовиків окупованих українських територій.

Журналіст Богдан Буткевич повідомив, що йому вже набридло розповідати про критерії людей, котрих дійсно не слід запрошувати журналістам на ефіри. Також Буткевич додав, що міг би зрозуміти, якби запросили когось дійсно цікавого з ворогів, але натомість залишається дивитися на ефір із Петром Симоненком.

Заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін заявив, що через різні ціннісні орієнтації щодо свободи слова та надання можливості поширювати свої думки для політиків надалі розглядає як проблемне (або навіть неможливе) співробітництво з журналістами «Громадського радіо».

Залишити коментар