Субота, 5 грудня

Філософія споглядання: війна, любов і медійний шум

У київській галереї Educatorium відкрилася виставка десяти фотографів документалістів «±10». Свої проекти презентували Світлана Апаріна, Таня Богуславська, Ірина Василенко, Пилип Доценко, Олександр Карман, Ольга Лебєдєва, Сергій Моргунов, Валерій Пузік, Міша Бочкарьов та Назар Фурик. Роботи фотографів присвячені київській і провінційній повсякденності, сексуальності, війні, коханню й медійному шуму.

«±10» – це зріз молодої української документальної фотографії. Експозиція зайняла 5 залів галереї.

«Ми звикли, що документальна і репортажна фотографія фіксує війну, нещастя, стихійні лиха, їхні наслідки. І, певно, вже забули, як виглядає мир як інша, не спотворена війною реальність. Межа між станом миру і станом війни є дуже тонкою, це різні світи в одній країні, які існують зовсім поруч. І також ця межа проходить крізь нас у внутрішньому просторі», –  говорить про свій проект «За межею» Таня Богуславська. Її невелика фотосерія присвячена документації одного вечора в одному місці (Гідропарк, Київ) у спокої, мирі та його красі.

«Я – самоуверенный пацан» – проект Пилипа Доценка, присвячений втраті зору як основного засобу отримання інформації. Герой цієї історії – хлопець Толік. Він веде активний спосіб життя та повністю позбавлений жалю до себе.

«Спілкуючись із ним упродовж останніх восьми місяців, я досліджував проблематику небажання та водночас необхідності бути залежним від інших; протиріччя постійної настороженості та водночас повної довіри до оточення. Я також прагнув зрозуміти глибину стосунків між чоловіком та жінкою, в яких немає місця візуальній красі, а стереотипні ідеали розчиняються», – говорить Пилип Доценко.

Слід зазначити, що проекти були реалізовані в рамках фотошколи Bird in Flight. Із 600 заявок куратори відібрали 25 фотографів, з якими працювали близько півроку.

Виставка триватиме до 19 листопада.

Фото: Валерій Пузік

Залишити коментар