Неділя, 29 листопада

У середу, 8 листопада, минув рік, відколи розпочав свою дію закон про квоти на україномовні пісні в ефірі радіостанцій. Відповідно до цього закону, протягом першого року його дії частка пісень державною мовою в ефірі мала складати не менше 25 %. Із цього, другого, року відсоток має підвищитися до 30 %. Нагадаємо, що контролює виконання цих вимог Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. За ігнорування закону для радіостанцій передбачено штраф у розмірі 5 % від суми ліцензійного збору.

Блоґерка Ілона Скала розповіла на своїй сторінці про власний погляд на питання запровадження квот та зазначила, що, не зважаючи на свою російськомовність, повністю підтримує цей закон.

Ще одна блоґерка Лариса Вакульницька згадала, як один із українських музичних колективів, котрий не мав у своєму репертуарі пісень державною мовою, обурився квотам, а нещодавно випустив чудовий кліп на пісню українською.

Громадський діяч, член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, активіст громадянського руху «Відсіч» Сергій Оснач запевнив своїх читачів, що квоти дійсно працюють, а радіостанції навіть перевиконують встановлену законодавством норму.

Не оминув увагою Сергій Оснач і ефір з українською телеведучою Василісою Фроловою, розкритикувавши її за відкрите порушення журналістської етики та безпідставне звинувачення закону про квоти у недієвості. Зокрема, Фролова вимагала від гостей ефіру назвати хоча б декілька українських гуртів, про котрі дізналися за рік після впровадження квот.

Політик та медіаексперт Вікторія Сюмар, котра була гостем ефіру з Фроловою, прокоментувала конфлікт і порадила телеканалу «Прямий» переглянути цей випадок на предмет дотримання журналістських стандартів.

В окремому дописі Вікторія Сюмар зазначила, що пишається тим, наскільки якісною може бути українська музика, та нагадала про підвищення обов’язкового відсотку українських пісень у радіоеферах.

На питання про нових українських виконавців відповів Василісі Фроловій блоґер Мирослав Олешко, зазначивши, що до введення квот в українських радіоефірах була дискримінація.

Сама Василіса Фролова записала відео, в якому пояснює, що насправді вдячна квотам, і підкреслила, що «зраду» шукати треба не тут.

Український письменник, перекладач і видавець Антон Санченко зазначив, що крах радіостанцій із російськомовними піснями, котрий прогнозували перед прийняттям закону, не підтвердився. Також Санченко додав голосування для своїх читачів щодо підвищення відсотку квот.

Ведучий NewsOne TV Максим Назаров зізнався, що незадоволений результатами квот, пояснивши це відсутністю дійсно якісної української музики.

Екс-«регіонал» Михайло Добкін висловив власний погляд на квоти доволі різко, не аргументувавши свою позицію.

Український продюсер Олександр Ягольник розповів історію про українську співачку, чия пісня державною мовою, написана після початку дії квот, стала набагато популярнішою за весь російськомовний репертуар.

 

Залишити коментар