Неділя, 6 грудня

Президент України підписав Указ про призначення 114 суддів нового Верховного суду. У суботу, 11 листопада, офіційний документ на урочистій церемонії прийняття присяги суддів зачитав заступник голови адміністрації президента Олексій Філатов. За словами Петра Порошенка, новий Верховний суд вперше був сформований на основі відкритого конкурсу, а кожний четвертий суддя – адвокат або науковець.

На своїй офіційній сторінці президент зазначив, що конкурс на посаду судді Верховного суду був повністю відкритим та прозорим. Петро Порошенко процитував Конституцію Пилипа Орлика, повідомивши, що вимагає від нових суддів повернути народу віру у справедливість, та підкресливши, що ключовою цінністю є людина.

Також Порошенко розповів про подальші кроки у перезавантаженні системи правосуддя.

Народний депутат та юрист Сергій Алєксєєв назвав день складання присяги суддів оновленого Верховного суду історичним, наголосивши, що саме ця інституція напрацьовуватиме судову практику, якою в майбутньому користуватимуться суди всіх рівнів.

Карл Волох, бізнесмен та громадський діяч, впевнений, що нині оновлений Верховний суд має всі необхідні умови, аби стати абсолютним авангардом суспільства з точки зору професіоналізму, законності та етики. Єдине, чого потребують зараз нові судді, — кредиту довіри. Також Волох розповів про особисті очікування та власні критерії оцінки діяльності суду.

Адвокат та блогерка Тетяна Монтян зазначила, що особисто знайома з багатьма новими суддями, котрих, на її думку, до правосуддя не варто підпускати «і на гарматний постріл».

Сергій Жуков, один зі 114 нових суддів, пообіцяв докладати максимум зусиль для зміни судової системи на краще і керуватися принципом верховенства права. Жуков працюватиме в Касаційному господарському суді.

Суддя та професор Харківського університету Олена Кібенко розповіла про власний шлях до Верховного суду та звернула увагу на те, що конкурс був неідеальним, і люди, котрі стали переможцями, не є ідеальними. Однак Кібенко переконана, що має бути нульова точка відліку, певний кредит довіри й нульова толерантність до корупції та старих схем роботи.

Франківський суддя Лев Кишакевич, котрий також увійшов до нового Верховного суду, на своїй сторінці обмежився лише декількома фотокартками та повідомленням про готовність працювати.

Іван Міщенко привітав своїх нових колег та поділився радістю щодо того, що цей день нарешті настав.

Новий суддя Володимир Кравчук на своїй сторінці розповів, що чекає на суддів у перші сто днів роботи, які пріоритети вони ставлять перед собою, та без кого суд ніколи не стане реально незалежним.

Залишити коментар