Понеділок, 13 липня

Учора, 16 листопада, комісія з обрання керівництва ДБР після проведення рейтингового голосування ухвалила на посаду директора Романа Трубу. За його кандидатуру проголосувало 9 членів комісії. Новообраний керівник бюро розслідувань майже сім років працював на керівних посадах у прокуратурі. Згідно із законом, ДБР має боротися зі злочинами організованих груп та злочинних організацій, розслідувати військові злочини та правопорушення, вчинені службовими особами з особливо відповідальним становищем, а також розслідувати протизаконні дії НАБУ та Антикорупційної прокуратури. Нагадаємо, Державне бюро розслідувань було створено ще два роки тому, але комісія тільки тепер змогла призначити керівника.

Народний депутат і колишній журналіст Мустафа Найєм зазначив, що Роман Труба має 30 днів, аби підготувати стратегічну програму діяльності ДБР на п’ять років. Також Найєм повідомив, що Державне бюро розслідувань має перейняти майже всі слідчі функції Генеральної прокуратури, та пояснив, чому зробити це в такі короткі терміни неможливо.

Журналіст і головний редактор порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов розповів про обмеження повноважень новообраного директора та пояснив головні функції ДБР.

Борислав Береза, громадський діяч та екс-речник «Правого сектору», повідомив, що Роман Труба має родинні зв’язки із Сергієм Пашинським та натякнув на можливі конфлікти між НАБУ, НАЗК та ДБР.

Дар’я Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції, розповіла про своє знайомство з Романом Трубою та висловила власні сподівання щодо кар’єри знайомого.

Юрій Білоусов, професор Хмельницького університету управління та права, підтримав рішення комісії та побажав директору ДБР успіхів у доволі нелегкій роботі.

Блогер і журналіст Євген Кузьменко припустив можливі жарти з приводу прізвища директора Державного бюро розслідувань.

Військовослужбовець і громадський активіст Роман Кулик зазначив, що головним у цьому призначенні є програш кандидатури головного військового прокурора України Анатолія Матіоса. Кулик також висловив недовіру кандидату-переможцю та його обраним заступникам, адже всі вони мають доволі великий стаж роботи в органах прокуратури.

Політичний оглядач і блогер Олексій Мінаков розповів, що обіцяє українцям призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань.

Народний депутат Ігор Мосійчук назвав обрання Труби очільником ДБР величезним кроком на шляху знищення «совєтсько-олігархічної системи прокуратури».

Назар Приходько, волонтер, блогер і журналіст, повідомив, що обраний директор бюро отримав від комісії рекомендацію «неблагонадійного вкрай високого рівня».

Журналіст Володимир Семків нагадав, як Роман Труба виступав проти амністії учасників Майдану.

Сергій Щербина, журналіст і керівник проекту Insider, також звернувся до минулого Труби, додавши до допису його висловлювання щодо знайомства з Віктором Пшонкою та Віталієм Ковбасюком.

Адвокат і експерт із правових питань Борис Малишев розкритикував недовіру до обрання керівника ДБР, посилаючись на закон, де зазначається, що директор бюро не може самостійно ухвалювати рішення. Фактично цей державний орган є колегіальним.

Залишити коментар