Неділя, 29 листопада

Рівно чотири роки тому, 21 листопада 2013 року, в Україні розпочався Євромайдан, який перетворився на справжню боротьбу українського народу за свою гідність. Тоді на Майдан Незалежності вийшли люди з мирним протестом проти скасування владою угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Вночі 30 листопада ситуація загострилася через силовий розгін мирної демонстрації. Виступи, мітинги та страйки українців по всій країні призвели до абсолютно відкритого силового протистояння, що стало не звичайною боротьбою, а Революцією гідності.

Вшановуючи пам’ять загиблих під час Революції гідності, президент України обмежився світлиною та коротким дописом.

Журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов поділився своїми міркуваннями щодо Євромайдану, наголосивши, що революція ще не закінчена, адже ми повинні побудувати країну, де кожен із нас зможе чесно дивитися в очі батьків та дітей тих, хто загинув.

Письменник, блогер та перекладач Андрій Бондар зазначив, що жодним чином не монетизував свою участь у Революції гідності, додавши, що й надалі не збирається цього робити.

Письменниця Олена Герасим’юк привітала з Днем Гідності та Свободи тих, хто на це заслужив, і розповіла про власну боротьбу з пам’яттю, підкресливши, що хоче забути все після закінчення.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці пообіцяв, що Україна не зверне з дороги, якою рухається, і досягне успіху, адже ми пам’ятаємо тих, хто заплатив за цей шанс власним життям.

Борис Гуменюк, український письменник та військовий, згадав про власну участь у Революції гідності, наголосивши, що на Майдані українці шукають не початок шляху до Європи, а самих себе, тодішніх себе.

Волонтер та перекладач Уляна Дідич також поділилася спогадами про події чотирьохрічної давності, побажавши всім не зійти з дороги.

Юлія Євпак, голова громадської організації «Інститут волонтерства та громадської співпраці», ствердила, що Майдан «змінив владу в країні, але залишив ту ж саму середню ланку держслужбовців, які мають по два прапори під столом».

Український піаніст і композитор Роман Коляда приєднався до флешмобу #МійМайдан, котрий започаткував український сегмент соціальної мережі Facebook. Коляда поділився з читачами власною історією, додавши, що всього в один текст додати неможливо.

Іван Леньо, український музикант і лідер гурту Kozak System, також приєднався до флешмобу із власною розповідю, висловивши сподівання, що кожен із нас усвідомив, що Майдан – це не разова акція супротиву, а стан душі.

Народний депутат і лідер Радикальної партії Олег Ляшко закликав спільноту пам’ятати про вічний подвиг Героїв Небесної Сотні не лише в цей день, а й кожного дня свого життя.

Журналістка Наталя Малиновська зазначила, що сьогодні більшість держслужбовців будуть лицемірити, співаючи та говорячи про гідність і свободу. Натомість сама журналістка вказала на фактори, котрі не вдалося ліквідувати новій владі після Євромайдану.

Політичний оглядач і блогер Олексій Мінаков розповів, що війна додала непримиренності та зробила українців черствішими та жорсткішими, додавши, що Революція гідності стала точкою неповернення.

Письменниця Олена Захарченко поділилася історією свого життя крізь призму слова «майдан», починаючи з 2004 року.

Екс-доброволець Олександр Ружанський спробував довести думку, що жодної Революції гідності насправді не було, стверджуючи, що справжня революція чекає на українців попереду.

Шеф-редактор «Еспресо» Василь Рябчук привітав читачів із Днем Гідності та Свободи, підкресливши, що свобода не вимірюється грошима.

Політичний експерт Микола Спірідонов навів свій минулорічний коментар стосовно річниці Революції, зазначивши, що нічого принципово не змінилось.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов розповів, чого навчили нас ці чотири роки та висловив впевненість у тому, що українці зможуть перемогти свого ворога й побудувати могутню та європейську країну.

 

Залишити коментар