Вівторок, 29 вересня

У середу, 21 листопада, українські воїни-десантники вперше відзначили своє професійне свято за новою датою. Президент України вирішив відмовитись від радянських традицій святкування 2 серпня. Відтепер кольором українського десанту замість блакитного став темно-бордовий, що символізує колір крові, пролитої в боях за нашу країну. Змінився також і знак – відтепер це купол парашута, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч. До того ж Петро Порошенко прийняв рішення відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ, змінивши назву на Десантно-штурмові війська.

Петро Порошенко на своїй офіційній сторінці зазначив, що започаткування нового Дня десантника є частиною українізації історико-політичного календаря та кінцем шизофренічної традиції святкувати головне військове свято разом із країною-агресором.

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що нові берети десантників – це дещо більше, ніж проста зміна кольору, адже українська армія все більше віддаляється від традиційних у країні-агресорі купань у фонтанах.

Журналіст Антон Голобородько привітав воїнів-десантників із новим святом, підкресливши, що символи потрібні для того, аби ідентифікувати певну категорію людей, та додав, що це символи є і його роду військ.

Військовослужбовець і громадський активіст Роман Кулик засвідчив, що оновлення символіки, назви та дати святкування дня тепер вже десантно-штурмових військ є формальним розривом міфу «братства десантників», якого насправді ніколи не існувало.

Ольга Погинайко, директорка книгарні «Смолоскип», помітила, що за Днем гідності та врученням десантникам беретів нового кольору дещо «зретушувався кінець бомбардування Сирії».

Тетяна Ричкова, волонтер, військовослужбовець і народний депутат, розглянула нове свято воїнів-десатників поряд із датою початку Революції гідності, заявивши, що наша країна буде квітучою, адже схибити не дадуть загиблі на Інститутській та на Донбасі.

Журналістка Євгенія Цветанська зізналась, що їй теж дуже подобався блакитний колір беретів, однак наголосила, що ще більше тепер подобається те, як росіяни скаженіють від люті.

Колишній помічник голови державної прикордонної служби України Роман Шевченко назвав зміни ідеологічною перемогою, але звернув увагу на те, що прикордонники і далі відзначають професійне свято за радянськими традиціями.

Журналіст і телеведучий Віталій Гайдукевич опублікував доволі розлогий допис, в якому спробував не згадувати вже обговорених багатьма тем, розповівши натомість про роль підтримки від десантників, їхній потенціал та прокоментувавши церемонію святкування.

Залишити коментар