Середа, 30 вересня

Центр Луганська, окупованого бойовиками терористичної організації «ЛНР», у вівторок, 21 листопада, оточили озброєні бойовики без розпізнавальних знаків, а під управління МВС було підігнано БТР. Події почали активно розвиватися після звільнення головою «ЛНР» Ігорем Плотницьким міністра внутрішніх справ «ЛНР» Ігоря Корнета. ОБСЄ і досі продовжує фіксувати наявність військових автомобілів та озброєних осіб у центрі окупованого міста. У Міністерстві закордонних справ України наголосили, що у Луганську ведеться переділ влади і не лише на рівні місцевих колабораціоністів, але й на рівні російських спецслужб.

На своїй офіційній сторінці президент України повідомив про скликання позачергового засідання Воєнного кабінету РНБО. Петро Порошенко також повідомив, що українські Збройні сили готові до будь-якого розвитку подій задля гарантування безпеки мирного населення.

Журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов зазначив, що в окупованому терористами Луганську відбувається сутичка між двома потужними злочинними угрупуваннями. Бутусов впевнений, що подібні події могли б відбуватися і на інших територіях України, якби Революція гідності не скинула проросійський режим.

Полковник української армії Владислав Волошин розповів, що у так званій «ЛНР» розпочався антиурядовий путч, під час якого застосування зброї є цілком прогнозованим явищем.

Журналіст Ростислав Демчук помітив, що сценарій розвитку подій у Луганську нагадує події 2014 року в Криму: «зелені чоловічки», блокування адміністративних будівель тощо.

Андрій Діхтяренко, журналіст і редактор програми «Донбас. Реалії», поділився можливими варіантами розвитку подій на окупованих територіях, розташувавши їх за порядком від найбільш імовірних до практично нереальних.

Український журналіст, блогер і письменник Сергій Іванов розповів, що, за його даними, Плотницький вивіз свою родину до російського міста Воронежа, а сам мешкає в Ростовській області.

Блогер Євген Іхельзон іронічно порівняв події у так званій «ЛНР» із референдумом у Каталонії.

Журналіст і блогер Денис Казанський повідомив, що генеральний прокурор так званої «ЛНР» арештував людину Плотницького, чия доля нині залишається невідомою.

Також Казанський опублікував допис зі світлинами, на яких, за словами журналіста, зображено військову техніку, котра вторглася на територію Луганська з Донецька. На думку Казанського, техніка не російська, а українська, котру терористи захопили під час окупації східних областей України.

Політичний експерт Олексій Мінаков спробував пояснити, чому нині відбувається переполох із військовими без розпізнавальних знаків в центрі Луганська.

Журналіст Костянтин Павлов прокоментував події на окупованих територіях доволі сатирично.

Політолог і аналітик Юрій Романенко пояснив, що відбувається на території так званої «ЛНР» та підкреслив, що ця окупована частина нашої країни приречена на поглинання іншою терористичною організацією.

Ігар Тишкевіч, політичний експерт, розповів про розвиток подій, котрий випав із нашого поля зору, однак є повністю реальним, адже схожий на логіку російської політики.

Журналіст Юрій Ткачев порівняв події у Луганську з державним переворотом у Зімбабве.

Борис Філатов, міський голова Дніпра, розповів про історію захисту колишнього Дніпропетровська від російських окупантів і зізнався, що сьогодні реалізуються одні з найбільш шалених ідей: «ДНР» може вступити у війну з «ЛНР».

Журналістка Тетяна Якубович зазначила, що тепер терористичні засоби масової інформації транслюють луганчанам дві реальності: сторону Плотницького та погляди Корнета.

Політолог і журналіст Олеся Яхно-Белковська повідомила про тактику країни-агресора та позицію України у питанні окупованих терористами територій сходу нашої країни.

Залишити коментар