П'ятниця, 25 вересня

Відомий український актор і продюсер Володимир Зеленський розмістив у мережі емоціональне звернення до Служби безпеки України. Причиною такої реакції засновника студії «Квартал 95» стала заборона в’їзду на територію України одного з головних акторів телесеріалу «Свати» Федора Добронравова. Нагадаємо, Володимир Зеленський є одним із авторів і продюсерів «Сватів».

Повідомлення про заборону в’їзду в Україну терміном на три роки громадянину Росії актору Федору Добронравову розмістила на своїй сторінці речниця СБУ Олена Гітлянська. У тексті зокрема зазначається, що росіянин неодноразово дозволяв собі антиукраїнські публічні заяви, в яких підтримував анексію Криму.

Разом із тим Гітлянська додала ще один допис, в якому погодилася з обуренням Зеленського та підкреслила, що Служба безпеки України не має повноважень забороняти жодний серіал чи фільм.

Сам Володимир Зеленський обмежився лише публікацією свого звернення, додавши одне слово – «накипіло».

Телеведучий та медіатренер Андрій Булґаров зазначив, що слід особливо ретельно передивитися не тільки діяльність Федора Добронравова, але й сам зміст серіалу, адже в одному з епізодів кримський винороб, показуючи пляшку, каже, що це найкраще вино серед російських вин.

Журналіст і телеведучий Віталій Гайдукевич розповів, що спіч Зеленського на захист «Сватів» подивилося понад 800 тис. людей, тоді як ролик про новий колір українського десантного берету – лише 25 тис.

Блогер і науковець Антон Сененко поділився інформацією про те, яким чином українські студії знімають серіали одразу на дві країни: для локалізації епізоди з номерами автівок, шевронами поліцейських і прапорами знімають двічі, відповідно стилізуючи все під українську та російську аудиторії. Сененко також звернувся до Віталія Гайдукевича через допис про ролик із беретами, стверджуючи, що дивилися виступ Зеленського не через симпатії до нього чи серіалу, а зовсім навпаки.

Політтехнолог Олексій Голобуцький впевнений, що подібні серіали «дебілізують» глядачів, а стає можливим це через відсутність просвітницької роботи та державної цензури на низькоякісний контент. Експерт запевняє, що не слід забороняти подібні серіали, краще обмежити їх платним статусом, що само по собі змусить українців відмовитися від перегляду.

Журналістка Олена Добровольска підтримала рішення СБУ, зазначивши, що це відомство не є таким поганим, як здається, однак виглядає таким, «що будь-який зеленський може його пнути».

Військовослужбовець і громадський активіст Роман Кулик розкритикував звернення Володимира Зеленського до Служби безпеки України, додавши, що теза про заборону серіалу нині є лише плітками у соціальних мережах.

Дизайнер Юрій Тернікі звернув увагу на те, що Зеленський обмежив коментування свого звернення. Окрім того, Юрій закликав не вірити «героям», котрі влаштовують бурю в теплій ванні.

Залишити коментар