Понеділок, 28 вересня

Український інститут книги розпочав у соціальній мережі Facebook флешмоб «Читай українське». Мета акції – популяризація книжок українських видавництв. За умовами флешмобу потрібно написати про книгу українського видавництва, котру ви читаєте зараз або прочитали нещодавно, додати фото з нею, поставити відповідний хештег і позначити наступних учасників естафети. До акції вже долучилися українські політики, письменники, співаки та громадські діячі.

Розповіла про початок флешмобу заступниця директора з розвитку Українського інституту книги Анастасія Левкова.

Першим учасником акції стала Тетяна Терен, директорка Українського інституту книги, порадивши своїм читачам книгу видавництва «Основи» – «Адмінстратегію» Ізабели та Мачея Кішіловських.

Міністр культури Євген Нищук назвав новий флешмоб в українському сегменті соціальної мережі Facebook чудовою ініціативою, зазначивши, що українські письменники є бажаними гостями на світових літературних майданчиках. Сам Нищук розповів про книгу «Як у тіні» видавництва «Артбук».

Голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко також долучився до флешмобу, підкресливши, що вже багато років надає перевагу книгам українською мовою та надрукованим в українських видавництвах. На столі очільника Полтавської ОДА опинилася книжка видавництва Discursus «10 успішних українських брендів».

Міністр освіти Лілія Гриневич обрала для себе книгу про освітні зміни у Фінляндії. На думку Гриневич, це не просто книга про реформу, вчителів, учнів та освіту, а окрема історія успіху.

Українська телеведуча та журналістка Ольга Грицик зізналася, що в дитинстві читала все підряд, а тепер перетворилася на книжкового гурмана. Грицик презентувала книгу «Історія» Ксені Харченко.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, долучаючись до акції, розповів про бестселер професора Гарвардської бізнес-школи Клейтона М. Крістенсена «Дилема інноватора». За словами Гройсмана, книга допомагає йому вчитися на кращому досвіді, яскравих прикладах і рідною мовою.

Письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко радить своїм читачам книгу Філіпа Сендса «Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова», обрану з кількох позицій: історичної, міжнародно-правової, гуманітарної, освітньої і через те, що вона сповнена людяності.

Співачка Джамала повідомила, що зараз читає книгу Елізабет Гілберт «Природа всіх речей».

Синоптик Наталка Діденко додала фото «Авторської колонки», котру хоча б раз на півроку перечитує.

Сергій Жадан, письменник, музикант і громадський діяч, отримав естафету від міністра культури. Сам автор рекомендує своїй аудиторії книгу Галини Крук «Доросла», сповнену глибокої насиченої лірики.

Письменниця Оксана Забужко зізналася, що останні півтора місяці щасливо прожила із книгою видавництва «Комора» «Леся Українка. Листи 1898-1902».

Видавець і письменник Василь Карп‘юк назвав книгу Річарда Баха «Джонатан Лівінгстон, мартин» однією з улюблених книжок, в якій усі межі стираються завдяки силі волі та вірі.

Іван Леньо, співак і лідер гурту Kozak System розповів, що останні п’ять років читає виключно україномовні книжки, котрих дуже багато, і всі вони, за словами співака, «нереально круті». Леньо поділився зі своїми прихильниками «Антологією української поезії  ХХ століття: від Тичини до Жадана».

Генеральний прокурор України Юрій Луценко зізнався, що дуже рідко читає детективи, однак все ж таки у флешмобі порекомендував «Дівчину у павутинні» Давіда Лаґеркранца.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко захопився останнім романом Юрія Винничука «Лютеція» та повідомив, що не писатиме ані слова про цю книгу, порадивши самостійно скласти свою думку.

Також до акції долучилося посольство України в Китаї, зазначивши, що тисячі кілометрів не стали на заваді, аби читати та насолоджуватися рідною мовою, та підготувавши цілу добірку книжок українського видавництва.

 

Залишити коментар