Вівторок, 29 вересня

Півтора століття тому таємничий маєток під Одещиною звів з розуму найулюбленішого пацієнта Зіґмунда Фройда. Подейкують, палац здатен на це й сьогодні.

У 1854 році у невеликому селі Василівка у 40 км від Одеси генерал-майор Василь Дубецький збудував власний маєток-копію королівського Зимового палацу в Петербурзі. За таке нахабство власник будинку одразу ж потрапив у немилість імператора Миколи І. Історики ж стверджують, що саме через це архітектор маєтку Франц Боффо (автор Потьомкінських сходів та мерії в Одесі) приховував свою причетність до створення величної споруди.

За 20 років землю і сам палац придбав херсонський купець Костянтин Панкеєв. Сюди він переїхав разом із маленьким сином Сергієм. Саме в цьому будинку здорову дитину почали переслідувати нічні жахи. П’ятирічному Сергію здавалося, що на деревах навколо будинку сидять вовки та очами сигналізують, що з’їдять його.

Засмучений батько в пошуках ліків вийшов на Зіґмунда Фройда – молодого лікаря, який тільки-но перейшов до психіатричного відділення. Сергій Панкеєв став улюбленим пацієнтом австрійського лікаря. Неврози, отримані в похмурому маєтку на Одещині, лягли в основу книги «З історії одного дитячого неврозу», яка стала настільною книгою для психоаналітиків усього світу.

Таємничий сад площею 50 га, якого побоювалися місцеві жителі, вирубали під час громадянської війни. Величезне озеро перетворилося на квітучий ставок. За радянських часів маєток спочатку став зерно-молочним колгоспом, а потім сільрадою. У 90-х роках палац намагалися продати за 10 млн доларів США. Покупців не знайшлося.

Нині будівля перетворилася на руїни, однак селяни бояться брати звідти цеглини для свої потреб. У Василівці досі вірять, що дух божевільної людини-вовка й нині блукає лабіринтами кімнат серед руїн.

Залишити коментар