Четвер, 26 листопада

Представники футбольного клубу «Шахтар» (Донецьк) заборонили дітям учасників АТО вийти на поле у футболках із написом «Мій тато – Герой». Інцидент стався цієї суботи, 25 листопада, перед матчем із командою «Олімпік» у рамках української Прем’єр-ліги. Нагадаємо, діти українських військових виходять у цих футболках разом зі спортсменами за ініціативою Федерації футболу учасників АТО.

Журналістка телеканалу «Інтер» Інна Білецька розповіла, що здивувалася дописам у соціальних мережах, де вболівальники тільки зараз повідомляють про відмову від підтримки донецького клубу. На думку Білецької, причини для такої позиції існували набагато раніше, як-то будинок одного із футболістів в анексованому Криму, відмова захисника команди співати державний гімн і присутність воротаря на сепаратистських блокпостах.

Політолог Віталій Бала назвав футбольну команду «Шахтар» «сепарською бандою» та порадив клубові приєднатися до російського футбольного чемпіонату.

Журналіст Богдан Буткевич переконаний, що власник «Шахтаря» Рінат Ахметов зробив дуже багато для того, аби принести війну до України, тому нічого дивного в такій поведінці клубу немає. Більше журналіста непокоїть відсутність обурення серед фанатів донецької команди.

Олексій Голобуцький, український політолог, відреагував на рішення представників «Шахтаря» дуже емоційно, закликавши керівництво команди збірної України відмовитися від футболістів, котрі грають за донеччан.

Нардеп Єгор Фірсов зазначив, що це зайвий раз демонструє особисті політичні погляди та вподобання Ріната Ахметова, котрий навіть трохи не є прибічником України в конфлікті з агресором.

Письменник Андрій Кокотюха розповів, що нині серед співаків, письменників та у медіаспільноті відбувається ретельний пошук один у одного чогось антидержавного, тоді коли футболісти байдужі до загального культурного контексту.

Музикант Андрій Панькевич впевнений, що про ситуацію з донецькою командою почнуть забувати значно швидше, аніж про звернення Зеленського щодо серіалу «Свати». Панькевич переконаний, що хтось вже давно вирішив, кого народ має любити, а кого тихо спускати на гальма.

Журналіст Роман Бурко назвав дії «Шахтаря» нахабною та підступною психологічною атакою, котра вдарила по найдорожчому  історичній пам’ яті, принизивши та зламавши дітей загиблих героїв.

Дипломат і громадський діяч Вадим Трюхан відправив «Шахтар» в особистий «бан», підкресливши, що на цей раз клуб перейшов усі можливі та неможливі межі розумності.

Аналітик Сергій Фурса вважає, що подібна поведінка донецької команди не є новиною, особливо, якщо згадати 2014 рік.

Тележурналіст і актор Майкл Щур заявив, що українські засоби масової інформації страждають на «недоінформацію», бо футбольний клуб не може нікому нічого заборонити. Щур звертає увагу на те, що рішення прийняла конкретна людина, про котру поки ніхто не повідомляє.

 

Залишити коментар