Четвер, 3 грудня

З 1 січня 2018 року водіям буде дозволено рухатись у містах зі швидкістю до 50 км/год. Постанову уряду про обмеження максимальної швидкості руху автівок у містах опублікували в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» цієї суботи, 25 листопада. У поясненні до постанови зазначається, що такі зміни дозволять наблизити законодавство до стандартів Європейського Союзу. Нагадаємо, це обмеження уряд схвалив на засіданні 10 листопада. Того ж дня Кабмін ухвалив рішення, згідно з яким отримане вперше водійське посвідчення буде дійсним лише протягом двох років.

Сергій Алєксєєв, український юрист і політик, зазначив, що серед водіїв таке рішення викликало доволі неоднозначну реакцію. Противники нової постанови обурені зростанням штрафів і посиленням відповідальності. Однак, за словами Алєксєєва, поки в Україні швидкість у містах зменшують до 50 км/год, у Брюсселі розглядають можливість зменшення її до 30 км/год.

Народний депутат Євген Дейдей підтримав зменшення швидкісного режиму та згадав про ініціативу лідера Радикальної партії Олега Ляшка, котрий запропонував саджати за ґрати водіїв у стані алкогольного сп’яніння з позбавленням водійського посвідчення назавжди.

Блогер Всеволод Дорошенко обурився змінам у правилах дорожнього руху, розповівши про додаткові правила для водіїв, прийняті урядом. На думку блогера, нові правила є неприйнятними, а штрафи подекуди можуть перевищувати вартість квартири.

Адвокат Олег Леонтьєв спробував провести математичні розрахунки, аби зрозуміти, наскільки суттєвим і важливим є зменшення максимальної швидкості руху в містах на 10 км/год.

Активістка Анастасія Мельниченко відреагувала на зміни швидкості доволі скептично, повідомивши, що навіть за старими правилами мало хто рухався повільніше за 80 км/год.

Юрій Романенко, політолог і журналіст, зазначив, що підтримує усі «драконівські» штрафи, крім обмеження до 50 км/год. До того ж Романенко переконаний, що за каліцтва середньої важкості не потрібно ув’язнювати, достатньо великого штрафу, котрий зміг би компенсувати лікування та моральні витрати.

Блогер Катерина Рошук впевнена, що замало просто зменшити максимальну швидкість, необхідно налаштувати комплексний підхід до регулювання дорожнього руху, полагодивши освітлення, збудувавши нові місця для паркування та вирішивши проблеми з громадським транспортом.

Голова прес-служби Генпрокурора Лариса Сарган підтримала обмеження та висловила сподівання, що подібні правила працюватимуть для всіх однаково. Також Сарган звернула увагу на «магічні» +19 км/год, котрі, відповідно до правил дорожнього руху, дозволяють водіям уникнути відповідальності та перевищення швидкісного режиму.

Експерт із комунікацій Дмитро Сіманський назвав нову постанову уряду звичайною імітацією бурхливої діяльності працівників МВС. Зокрема Сіманський виступив за створення системи відео та фотофіксації порушення правил дорожнього руху.

Блогер Віталій Трубников заявив, що нова норма є важливим кроком до європейських стандартів безпеки на дорогах. Наступними змінами, на переконання блогера, має стати автоматизований відеоконтроль за швидкісним режимом, без котрого будь-які правила будуть ігноруватися.

Кіборг і блогер Андрій Шор впевнений, що уряд обрав неправильну тактику для боротьби з перевищенням швидкості.

Залишити коментар