П'ятниця, 27 листопада

У Маріуполі цієї неділі, 26 листопада, відбувся перший допрем’єрний показ фільму «Кіборги» про захисників Донецького аеропорту. За словами режисера стрічки, це не просто кіно про захисників аеропорту, це кіно про народження нових людей та нової країни. Нагадаємо, кожен персонаж фільму має реальний прототип, а сценарій погоджували із захисниками аеропорту, котрі постійно були присутні на зйомках та консультували акторів і знімальну групу. Офіційна прем’єра запланована на 6 грудня, День Збройних сил України.

Режисер «Кіборгів» Ахтем Сеітаблаєв оголосив про початок продажу квитків на перші покази української стрічки. Першими з фільмом про подвиг наших військових зможуть ознайомитись у Києві, Луцьку, Ковелі, Одесі, Харкові та Ужгороді. Режисер також нагадав, що 5 гривень з кожного проданого квитка будуть спрямовані на допомогу родинам загиблих кіборгів.

Катерина Сабірова, співробітниця Головного управління Національної поліції в Донецькій області, подякувала героям та знімальній групі фільму, зізнавшись, що стрічка викликала у неї водночас сльози та почуття щастя.

Олена Разумова, також запрошена на допрем’єрний показ, розповіла, що після перегляду «Кіборгів» довгий час взагалі не могла розмовляти, адже фільм викликав цілий вибух емоцій і почуттів.

Продюсер Роман Муха поділився, що не має якихось завищених очікувань щодо фільму, припустивши, що український кінематограф навряд чи навчився знімати бойові сцени на високому рівні. Та разом із тим Муха пообіцяв піти на показ, аби підтримати людей, що знімають кіно про подвиги людського духу.

Психолог Олеся Кутало також поділилася враженнями щодо нового українського фільму, додавши, що нація може загинути лише тоді, коли загинуть усі чоловіки, готові за неї боротися.

Мати одного із загиблих військових Галина Кузьменко розповіла, що на перегляді «Кіборгів» ще раз пережила останній дзвінок сина, його поранення та смерть. Мати українського героя подякувала авторам, акторам та організаторам показу, додавши, що кожен постріл у стрічці був пострілом по нашому життю.

Блогер та молодший лейтенант Збройних сил України Дмитро Кошка зазначив, що фільм має чимало помилок, котрі помітні оку учасника АТО. Однак Кошка вирішив не зосереджуватися на коментуванні недоліків, зізнавшись, що йому сподобалася внутрішня війна між персонажами, цінності та діалоги. Наостанок військовий додав, що на війні все ж краще, ніж тут.

Волонтер Кирило Долімбаєв впевнений, що українці нарешті навчилися знімати добре кіно, кіно з глибоким змістом і гарною грою акторів. На думку волонтера, «Кіборги» – це фільм для багаторазового перегляду, шедевр нового українського кінематографу.

Валентин Гладких, блогер і політичний експерт, переконаний, що «Кіборги» – це реальна історія про те, що залишилося поза стрічкою новин, про те, що відомо лише самим захисникам Донецького аеропорту. Також Гладких закликав своїх читачів підтримати акцію «Кіборги для кіборгів», суть якої полягає в організації безкоштовного перегляду фільмів для військових і членів їхніх сімей. Квитки будуть викуповуватися небайдужими громадянами.

Громадський активіст Сергій Бевз відзначив чудову атмосферу фільму, ретельно прописані діалоги, натуралістичні декорації та фактичне злиття акторів зі своїми образами. Бевз підкреслив, що такий фільм є необхідним саме зараз, коли війна з Росією, зокрема інформаційна, ще триває.

 

Залишити коментар