П'ятниця, 30 жовтня

Цієї середи, 29 листопада, Служба безпеки України затримала агента Національного антикорупційного бюро через спробу передачі хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій. У повідомленні на сайті ДМС зазначається, що агент НАБУ, виконуючи незаконні вказівки окремих керівників бюро, неодноразово намагався спровокувати Пімахову, пропонуючи великі суми за прийняття нею незаконних рішень щодо легалізації в Україні громадян Ірану та В’єтнаму, які не існують в реальності. У відомстві заявили, що такі дії НАБУ підпадають під відповідальність, передбачену ст. 370 Кримінального кодексу (провокація підкупу).

На офіційній сторінці Національного антикорупційного бюро було оприлюднено повідомлення, в якому зазначається, що Генеральна прокуратура разом із Службою безпеки незаконно втрутилися у спецоперацію НАБУ, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у ДМС. Також представництво бюро повідомило, що детективи ніколи не провокували жодного з посадовців міграційної служби до хабара.

Журналіст Богдан Буткевич розповів, що подібні дії можна розцінювати як намагання залякати Національне антикорупційне бюро, аби більше ніхто не погоджувався працювати під прикриттям. Буткевич переконаний, що головним завданням Артема Ситника, директора НАБУ, є не здати свого агента на поживу.

Карл Волох, бізнесмен і громадський діяч, впевнений, що НАБУ не здатне розслідувати правопорушення, а також компенсує своє невміння незаконними прослуховуваннями та провокаціями підкупу.

Народний депутат і екс-журналіст Сергій Лещенко заявив, що нині відбувається спроба нейтралізації НАБУ за будь-яку ціну.

Нардеп Ігор Луценко прокоментував затримання співробітника НАБУ, зазначивши, що процесуально довести причетність Артема Ситника до спроби підкупу агентом НАБУ дуже складно, адже директор бюро формально не керує кримінальними провадженнями й нічого не підписує. За прогнозом Луценка, надалі слід очікувати на посилення інформаційної атаки на Національне антикорупційне бюро.

Експерт ринку праці Сергій Марченко назвав дії детективів проявом повного непрофесіоналізму, адже провокація хабара заборонена українським законодавством. Разом з тим Марченко вважає, що заборона провокації підкупу може дозволити спокійно брати гроші, не хвилюючись за кримінальну відповідальність.

Екс-журналіст і народний депутат Мустафа Найєм розповів дві версії розвитку подій та підкреслив, що Генеральний прокурор Юрій Луценко сьогодні має три опції: долучитися до звинувачень НАБУ, прикритися від прийняття рішення або розібратися зі справою та не підтримувати маразм з обшуками агентів.

Журналіст і ведучий Володимир Полуєв пожартував, що НАБУ та ГПУ влаштували «розборки», аби відволікти увагу від заборони серіалу «Свати».

Станіслав Речинський, радник Арсена Авакова, повідомив, що насправді ситуація з НАБУ доволі проста, адже чинне законодавство забороняє провокацію хабарів.

Правозахисниця та волонтер Ольга Решетилова переконана, що реформа правоохоронних та силових структур повністю провалилася та вивернута і перекручена у такий спосіб, що створює ще й сприятливі умови для кланово-кримінально-олігархічної системи.

Екс-доброволець Олександр Ружанський зазначив, що наявність дозволу на прослуховування лише у СБУ й відсутність такої можливості у детективів НАБУ є грою проти здорового глузду.

Волонтер Роман Сініцин доволі сатирично прокоментував конфліктну ситуацію між «абревіатурами» підсумувавши, що це все схоже на передсмертні конвульсії правоохоронної системи, від якої давно лишилася тільки назва.

Політолог Віктор Уколов переконаний, що одним із мотивів дій НАБУ було наздогнати прокуратуру за кількістю затриманих хабарників, адже на сьогодні в бюро завершено слідство лише у 97 справах, і досі немає жодного вироку суду.

Екс-радник прем’єр-міністра Володимир Цибулько заявив, що ця історія повинна мати судове розв’язання з подальшим покаранням працівників НАБУ. Цибулько обурений тим, що примітивність мислення й аморальність досягнення цілей працівників антикорупційного бюро нічим не відрізняє цю структуру «януковицьких ментів».

Головний редактор сайту «Наші гроші» Олекса Шалайський стверджує, що СБУ просто «приревнувало» НАБУ щодо його інноваційності, адже Служба безпеки досі працює за старими схемами.

Залишити коментар