Вівторок, 20 жовтня

Відомий одеський художник Олександр Ройтбурд переміг у відкритому конкурсі на посаду директора музею. Головним конкурентом митця був чинний директор і мистецтвознавець Віталій Абрамов. Офіційне затвердження Ройтбурда на нову посаду обласною радою і головою Одеської обласної адміністрації має відбутися на початку наступного року.

Сам художник про перемогу на конкурсі повідомив доволі лаконічно, зазначивши, що це лише перший етап на шляху до отримання посади директора.

Разом з тим Ройтбурд розповів, що Айдер Муждабаєв, заступник генерального директора телеканалу ATR, порадив йому завчасно скласти та оприлюднити перелік звинувачень, котрі можуть висуватися після перемоги. За словами художника, народна фантазія виявилася більш потужною, ніж він очікував.

Напередодні конкурсу волонтерка соціального проекту Museum for change Олександра Ковальчук розповіла про трьох кандидатів, спрогнозувавши майбутнє музею у разі перемоги кожного з них. На думку волонтерки, Олександр Ройтбурд є єдиною надією на зміни.

Інна Білоус, також волонтерка проекту Museum for change, повідомила, що під час конкурсу її команду звинуватили в бажанні повернути інвестоване до музею. Білоус підтвердила, що вони є інвесторами в освіту дітей і дорослих, стан культурної спадщини та порятунок містян від вірусу несмаку.

І хоча практично під кожним привітанням із перемогою Олександр Ройтбурд не втомлюється нагадувати, що слід дочекатися затвердження на другому етапі, голова Одеської державної обласної адміністрації Максим Степанов вже привітав художника з перемогою.

Борислав Береза, громадський діяч та екс-речник Правого сектору, також долучився до привітань, підкресливши, що настає час змін.

Економіст Михайло Кухар висловив впевненість, що Ройтбурд зможе змінити музей, та вже спрогнозував масові візити на майбутні виставки.

Олена Оногда, співробітниця відділу освітніх програм «Мистецького арсеналу», поділилася власним досвідом зіткнення із реальністю музейного середовища та побажала одеському художнику успіхів на новій посаді.

Поет, перекладач, психолог і психіатр Борис Херсонський привітав Олександра Ройтбурда з перемогою, назвавши його одним із найкращих художників України. На думку Херсонського, Ройтбурд завжди був динамічним у своїй творчості, неординарним та подекуди провокативним, маючи при цьому як друзів, так і ворогів.

Тетяна Шатц, кураторка мистецьких і соціальних проектів, прогнозує для Одеси справжнє бурхливе культурне життя.

Андрій Юсов, директор Школи відповідальної політики, не заперечує того, що Олександр Ройтбурд зустрінеться зі складнощами, та разом з тим переконаний, що найгірші часи музею вже позаду, а зараз на нього чекає унікальний експеримент.

Священник Олесь Август Чумаков вирішив не вітати художника з перемогою, зазначивши, що знає всю складність того, що очікує на Ройтбурда. Натомість священник пообіцяв завжди бути поруч і приходити на допомогу після першого ж поклику.

Залишити коментар