П'ятниця, 30 жовтня

Учора, 7 грудня, Верховна Рада України прийняла бюджет на 2018 рік. За економічними прогнозами уряду в наступному році планується зростання ВВП на 3 %, інфляція становитиме 9 %, а безробіття скоротиться до 9,1 %. Також у головному фінансовому документі закладено зростання мінімальної заробітної плати до 3723 грн із можливістю підвищення до 4200 грн вже в першому кварталі. Прожитковий мінімум складатиме 1700 грн. Нагадаємо, документ був поданий до парламенту ще 15 вересня, останні три місяці народні обранці працювали над його удосконаленням.

Президент України на своїй офіційній сторінці зазначив, що подібного не бувало вже давно: до кінця року залишається ще 24 дні, а Рада вже проголосувала за майбутній бюджет. На думку Петра Порошенка, прийнятий закон свідчить про розвиток, відновлення рівня життя та обороноздатність країни.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман також долучився до привітань із нагоди ухвалення бюджету та подякував українцям за підтримку.

Політолог Віктор Уколов підкреслив той факт, що опозиції не вдалося завалити голосування, тому слід очікувати на масові повідомлення про жахливість прийнятого бюджету.

Ірина Луценко, депутатка та дружина Генерального прокурора, звернула увагу на те, що бюджет ухвалено не «під ялинку», тобто не в останній момент, як це відбувалося раніше.

Натомість політолог Сергій Белашко вважає, що раннє прийняття закону свідчить про те, що «під ялинку» варто очікувати щось не менш цікаве.

Ольга Богомолець, народний депутат і заслужений лікар України, розповіла, що вітчизняна медицина зазнає жахливого недофінансування ключових напрямків, а уряд не переймається пошуком додаткових джерел коштів. Богомолець також заявила, що медична реформа померла через брак коштів, так і не народившись.

Народний депутат і лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив, що вимагав від прем’єр-міністра підвищення мінімальної зарплати до 5000 грн, однак після тривалих дискусій політики вийшли на компроміс: у бюджеті закладено 3700 грн, а з другого кварталу 2018 року мінімальна зарплата становитиме 4300 грн.

Політик Олександр Мирний впевнений, що підняття «мінімалки» є свідченням не турботи про людей, а банального наповнення бюджету через збільшення відрахувань із зарплат. Зокрема, Мирний прогнозує підняття цін та зменшення кількості робочих місць.

Вадим Міський, секретар Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, обурився, що суспільне мовлення отримало критичне недофінансування: передбачається виділення рівно половини від необхідних та гарантованих законодавством коштів.

Блогер Мирослав Олешко переконаний, що вчора було прийнято не просто бюджет, а бюджет країни, котра воює. Блогер зазначив, що, завдяки успішному стримуванню російської агресії за рахунок міжнародних санкцій, Україна отримала перепочинок в активній війні, а економіка почала поступово відновлюватися. Також Олешко розкритикував заяви Опозиційного блоку.

Народний депутат Борислав Розенблат, фігурант «бурштинової справи», якого у жовтні обшукувало НАБУ, розповів про основні положення нового бюджету та перелічив його пріоритети.

Політолог Микола Спірідонов заявив, що за результатами голосування було прийнято новий антисоціальний бюджет, у якому значна частина коштів розрахована на підвищення фінансування силових структур.

Бізнесмен Євген Черняк опублікував світлини автомобілів, на яких народні обранці приїхали на голосування щодо нового бюджету.

У коментарях до свого допису Черняк також повідомив, що депутати підняли собі заробітні плати, та пожартував про газифікацію їхніх автівок.

Політолог і журналістка Олеся Яхно-Белковська стверджує, що новий бюджет не передбачає розвитку економіки та направлений на побудову поліцейської держави.

Залишити коментар