Четвер, 26 листопада

Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, про якого останній місяць активно дискутують у контексті майбутніх президентських виборів, заявив про те, що не збирається йти в політику. Посилання на відео зі своїм зверненням співак розмістив у твіттері. У тринадцяти хвилинному ролику Вакарчук повідомив про відсутність президентських амбіцій, прокоментував теорії щодо його фінансування та перерахував 10 кроків, які необхідно зробити для реформування країни.

Громадський діяч, політик та засновник Інвестиційної Групи УНIВЕР Тарас Козак у своєму дописі перерахував головні тези, висунуті Святославом Вакарчуком у своєму зверненні, та назвав це заявою на булаву.

Журналіст Богдан Амосов іронічно порівняв десять пунктів розвитку держави від відомого співака з сімома рецептами схуднення від Руслани Писанки.

Бізнес-консультант Юрій Богданов зауважив, що кандидатура Вакарчука нічим не гірша за більшість сьогоднішніх народних обранців та припустив можливі звинувачення у бік співака після оприлюднення звернення.

Блоґер та художник Сергій Бригар розповів, що не вірить у безпідставність розмов про політичні перспективи Вакарчука, та разом з тим задоволений правильним вибором лідера «Океана Ельзу» та відмовою від президентських амбіцій. Бригар також додав, що Вакарчук зробив для української мови значно більше, ніж усі сучасні політики разом.

Юрій Бутусов, журналіст та головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» став на захист відомого співака, пригадавши усі звинувачення на його бік.

Блогер Катерина Гандзюк критично поставилась до спростування Святославом чуток про намір іти в політику та одночасне висування десяти політичних вимог.

Гарі Корогодський, бізнесмен, назвав промову співака абсолютно безталанною та додав, що за 13 хвилин нічого так і не було сказано.

Блогер та журналіст Євген Кузменко прогнозує Святославу Вакарчуку перевагу над політичними конкурентами за рахунок вдалої риторики. Кузменко також зазначив, що найбільшою проблемою сучасної політики є вміння залишатися собою.

Політичний аналітик Ярослав Макітра впевнений, що завдяки своєму зверненню Вакарчук став новим гравцем у політиці, виголосивши 10 програмних тез. На думку аналітика, на співака очікує увесь набір сучасного вітчизняного політика: від «хрещення вулицею» до викриття шкідливих звичок.

Політолог Петро Олещук також переконаний, що співак проголосив свою основну програму на майбутніх виборах.

Пізніше політолог прокоментував закиди щодо його упередженого ставлення до амбіцій Вакарчука, розповівши, що не розуміє українців, котрі готові вхопитися за будь-яку цукерку в обгортці, навіть не думаючи про наслідки. На переконання Олещука, Святослав може стати ідеальним президентом для парламентської республіки, тим часом як в Україні потрібно обмежувати президентську владу.

Блогер Ольга Палій пожартувала, що витримати 13-ти хвилинне звернення співака можна тільки за умови, що він почне проспівувати свій так та розстібати ґудзики на сорочці. За інших умов, на думку Палій, слухати такий нецікавий виступ неможливо.

Журналіст і ведучий Володимир Полуєв жартома припустив, що замість політичної діяльності відомий співак може стати політологом.

Олексій Роговик, координатор Free Voice Information Analysis Center, розповів, що Вакарчук був змушений реагувати на чутки та соціологічні дані, аби не втрачати довіру аудиторії. Разом з тим, на переконання Роговика, Вакарчук залишив собі право на маневр: він склав такі пункти розвитку країни, які нинішня влада навряд зможе хоча б частково реалізувати.

Журналіст Сергій Тихий опублікував п’ять питань до Святослава Вакарчука. Зокрема автор поцікавився, на кого (або на що) час від часу дивився співак в лівий від себе бік.

Олена Яхно, журналіст та блогер, просто подякувала усім, хто не додав на свою сторінку звернення лідера «ОЕ».

Залишити коментар