П'ятниця, 25 вересня

Бородянський районний суд Київської області виправдав колишнього ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника, котрому загрожувало до 12 років позбавлення волі. Згідно з ухвалою суду, звинувачення з екс-ректора зняли у зв’язку з недоведеністю складу злочину в його діянні. Нагадаємо, Мельник був затриманий у липні 2013 року у власному кабінеті під час отримання хабара. У липні 2015 року ректору пред’явили нову підозру в іншій справі про розкрадання.

Журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов розповів свою версію історії зі скандальним екс-ректором. За словами Бутусова, перебуваючи на посаді, Мельник продавав землю й окремі будівлі університету та брав хабарі у вступників. Головний редактор «Цензору» закцентував увагу на прізвищах суддів, котрі виправдали колишнього ректора та наголосив, що таким людям не місце у судові системі.

Професор Харківського університету управління та права Юрій Білоусов прокоментував ситуацію доволі лаконічно, лише запитавши, чому Мельник втікав із країни, якщо насправді був невинуватим.

Журналіст Дмитро Гордон повідомив, що генпрокурор Юрій Луценко не погодився із рішенням суду.

Олександра Горчинська, журналістка, обурилась рішенню Бородянського районного суду, нагадавши про хабарництво екс-ректора.

Військовик і письменник Борис Гуменюк прокоментував ситуацію доволі іронічно, згадавши прізвища інших політиків та діячів, справи на яких і досі не заведено попри наявні докази у правопорушеннях.

Депутат Рівненської міської ради Назарій Поліщук переконаний, що через злочинну діяльність Мельника держава втратила тисячі квадратних метрів високоліквідного майна, що у грошовому еквіваленті складає десятки мільйонів.

Іван Примаченко, співзасновник українських онлайн-курсів Prometheus, обурився показанням, котрі надав Мельник, та зазначив, що був упевнений у тому, що виправдання найбільш одіозних «регіоналів» – це межа, котру ніхто не ризикне перетнути.

Нардеп Віктор Романюк іронічно припустив, що цього разу колишнього ректора могли виправдати через глибоку депресію, у стані якої він не усвідомлював наслідків своїх дій та втік від слідства до США.

Інженер Юрій Тверітінов розповів, що на суді Петро Мельник повідомив, що дізнався про купівлю університетських будівель власною дружиною вже після проведення торгів і не мав стосунку до цієї процедури.

Прокоментували ситуацію і у Центрі протидії корупції, зазначивши, що загальна сума коштів, розтрачених ректором, сягає 33 млн грн.

Письменник Олег Шинкаренко розкритикував реакцію соціальних мереж на виправдання Петра Мельника, риторично запитавши, чи досить того, що людина виглядає винною та має відповідну репутацію задля того, аби посадити її за ґрати.

Лікар Антон Шкіряк з іронією назвав український суд найгуманнішим у світі та пожартував, що вже час поновлювати порядну людину на посаді.

Журналістка та політична оглядачка Юлія Юліна нагадала, що колишній ректор став одним із перших, хто симулював у судах інсульти та інфаркти. Саму ситуацію журналістка назвала «ще однією річчю, котру необхідно знати про судову систему в Україні.

Залишити коментар