Вівторок, 29 вересня

Президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет на 2018 рік, у якому передбачено виділення 350 млн доларів для надання допомоги Україні у безпековій та оборонній сферах. До закону включено положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку медичних фахівців, а також для посилення спроможності повітряних і військово-морських сил.

У посольстві України в США повідомили, що вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони.

Перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зазначила, що разом із колегами особисто подякувала тим сенаторам та конгресменам, які відстоювали надання військової допомоги Україні. Також Геращенко розповіла, що закликала США більше уваги та підтримки приділяти не лише безпековій, а й гуманітарній ситуації, більш активно й голосно вимагати від Росії звільнення заручників.

Журналістка та юристка Мирослава Гонгадзе повідомила, що загальний оборонний бюджет Сполучених Штатів складає 700 млрд доларів.

Павло Нусс, політичний аналітик і блогер, переконаний, що не варто звертати увагу на реакції представників країни-агресора, бо нині головним є наявність в української армії надійних партнерів.

Журналіст Роман Цимбалюк назвав виділені американським президентом кошти скромними, але потрібними. Разом з тим Цимбалюк переконаний, що подібні ситуації наочно ілюструють, хто є для України ворогом, а хто – союзником. Хоча, на переконання журналіста, в міжнародній політиці вічних друзів не буває.

Журналіст і головний редактор газети «Факти та коментарі» Олександр Швець впевнений, що слова вдячності у бік американського керівництва точно не будуть зайвими.

Політолог і журналістка Олеся Яхно-Белковська детально пояснила, що передбачає оборонний бюджет стосовно нашої країни, підкресливши, що закон розширює параметри американської підтримки у сфері оборони.

1 комментарий

  1. Трамп просто розуміє що його рейтинги дуже впали. це не хвилювання за долю України на жаль, а просто стратегія укріплення політичної позиції. а могли б будувати справжні партрнерські стосунки

Залишити коментар