Вівторок, 22 вересня

Сьогодні, 15 грудня, в Україні відзначається День працівників суду. Разом з цим відтепер починає діяти Верховний суд України, а також припиняють своє функціонування старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ.

Президент України на своїй офіційній сторінці привітав суддів і працівників суду з професійним святом, побажавши тримати в рівновазі терези української Феміди.

Також Петро Порошенко оголосив про початок роботи Верховного Суду. На його думку, такий збіг є доволі символічним. Президент висловив упевненість, що спільною наполегливою працею ми зможемо збудувати нову судову систему, де найвищими цінностями будуть людина та верховенство права.

Суддя Наталя Богацька привітала колег із професійним святом, зазначивши, що на новостворений Верховний Суд покладається велика відповідальність перед суспільством. Богацька переконана, що українська судова система зможе гідно подолати труднощі, пов’язані з цим, та на високому рівні забезпечить якість здійснення правосуддя.

Член Вищої ради правосуддя Павло Гречківський зазначив, що початок роботи Верховного Суду та набуття чинності змін до процесуальних кодексів є безпрецедентними подіями, задля здійснення яких було докладено надзвичайних зусиль адвокатів, суддів, науковців і членів парламенту. Тому Гречківський радить привітати з успішним результатом усіх тих, хто брав участь у реформуванні судової системи.

Франківський суддя Лев Кишакевич, котрий увійшов до складу нового Верховного Суду, зізнався, що всіх попереду чекає величезна та відповідальна робота, котру вони, судді, зобов’язані виконати.

Голова Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції Тетяна Козаченко замість привітань вирішила продемонструвати фото туалету суду, де щовівторка розглядається справа Небесної сотні, сотні свідчень постраждалих і тих, хто втратив рідних. На думку Козаченко, світлини чудово ілюструють суть реформ та ставлення до людей, зокрема і до суддів.

Народний депутат і екс-журналіст Сергій Лещенко розповів, що сьогодні слово «суддя» асоціюється здебільшого з продажним персонажем, на якому ледь застібається мантія. Однак нардеп вважає справедливим і важливим вказати на інші приклади. Так, Лещенко розповів про суддю Ларису Гольник із Полтави, котра пішла проти системи та не захотіла бути частиною «кругової поруки».

Екс-доброволець Олександр Ружанський у дописі під назвою «Непоздоровлення з Днем суду» заявив, що сьогодні більш доцільно було б відзначати траур по українському правосуддю. Причини таких поглядів, на переконання Ружанського, мають бути очевидними для всіх. Автор впевнений: всі судді повинні призначатися заново, на рівних умовах з тими, хто суддею ніколи не був, і з жорстким відсівом колишніх працівників, котрі заплямували своїми рішеннями репутацію українського правосуддя.

У представництві Шевченківського районного суду міста Києва привітали суддів із професійним святом, а також не забули про помічників, секретарів, працівників канцелярій та архіву. У привітанні голови Шевченківського суду Олега Савицького, зокрема, зазначається, що доволі нелегко відшукати правду, яка завжди одна та й у кожного своя.

Політик і громадський діяч Ігор Шаров звітував, що останніми роками авторитет судів і суддів цілеспрямовано підривався. Замість довгих привітань Шаров вирішив зробити невеликий екскурс в історію української судової традиції, згадавши Магдербурзьке право та суд війта.

Залишити коментар