Вівторок, 29 вересня

У Києві планують встановити флагшток із прапором України заввишки 75 м і вартістю 47,5 млн грн. Про такий намір міської влади заявив мер міста Віталій Кличко. За його словами, флагшток буде виконаний зі сталі та поступатиметься висотою тільки дзвіниці Успенського собору та монументу «Батьківщини-матері». Конструкцію планують розташувати на території музею історії України в Другій світовій війні. Кличко сподівається, що всі роботи завершать до 23 серпня 2018 року – Дня державного прапору.

На сторінці «Кличко – мер» було опубліковано звернення київського голови Віталія Кличка, в якому екс-боксер зазначив, що сьогодні прапор є не тільки символом державності, але й віри, саме тому і виникла ідея встановлення найбільшого прапору України. Коментуючи заявлену вартість флагштоку, Кличко повідомив, що треба враховувати всі етапи встановлення металевої конструкції висотою 75 м і вагою 85 т: інженерно-технічні роботи, облаштування прилеглої території тощо.

Радник голови Дніпровської обласної державної адміністрації Юрій Голик розповів, що поки київська влада збирається встановити флагшток, у Дніпрі він вже встановлюється. Голик підкреслив, що споруда висотою 72 м коштувала для дніпровського бюджету 8 млн грн, а не 47,5, як планується у Києві. Разом з тим радник додав, що «на те там і столиця».

Журналіст і громадський діяч Василь Апасов спробував розібратися у заявленій вартості флагштоку. На думку журналіста, конструкція справді є дорогою, однак не надто, адже для такого, аби подібна споруда не впала комусь на голову, потрібно будувати дійсно якісно. Апасов також додав, що з усіх країн, що будували собі найвищі у світі флагштоки, лише Саудівська Аравія на момент побудови мала високий рівень життя.

Борислав Береза, громадський діяч та екс-речник Правого сектору, розповів, що, за підрахунками експертів, на виготовлення та встановлення подібної конструкції потрібно приблизно 4 млн грн. Згадав Береза і флагшток у Дніпрі, проектні роботи якого вже завершені, а вартість якого менше у шість разів.

Журналіст Олександр Білінський із певним сарказмом натякнув, що подібні ціни цілком характерні для української столиці.

Блогер і журналіст Павло Зуб’юк додав два дописи, де вказав на реальні потреби Києва та містян, замість яких натомість планується витратити 47,5 млн на один лише флагшток.

Історик, публіцист і журналіст Вахтанг Кіпіані переконаний, що у місті набагато більше проблем, котрі потребують вирішення: інваліди війни з Росією, хворі діти тощо. Кіпіані також додав, що Віталій Кличко міг би оплатити «найбільший прапор» із власних статків, і тоді це був би вражаючий приклад любові до України не за народний кошт, а до глибини власної кишені.

Український політик Олексій Кучеренко поставився до ідеї встановлення флагштоку негативно, додавши, що тепер кияни зможуть здалеку бачити, куди їм потрібно прямувати зі своїми скаргами та квитанціями до сплати.

Продюсер Сергій Малярчук написав, що згоден на встановлення флагштоку за 47 млн, якщо на нього щоденно будуть нанизувати по одному корупціонеру.

Олена Терещенко, правозахисниця та депутатка Київської міської ради, розповіла, що флагшток не йде в жодне порівняння з новим мостом за невідому кількість мільйонів (лише 70 млн передбачено в бюджеті 2018 року, загальна сума будівництва уточнюється). На думку Терещенко, цей «жахливий павук» архітектора Андрія Миргородського повністю спотворить унікальне історичне середовище та схили, а також пошкодить або навіть зруйнує декілька пам’яток.

Користувачі сторінки «Типовий Київ» пожартували, опублікувавши зображення, на якому флагшток Кличка видно навіть із космосу.

Журналіст Віктор Трегубов запропонував замість побудови флагштоку причепити прапор до «Батьківщини-матері», витративши лише 10 тис. грн. Зекономлені кошти журналіст пропонує або віддати йому, або побудувати ветеринарну клінику-притулок для вуличних котів.

Блогерка Катерина Шибиневич звернулася до Віталія Кличка, заявивши, що жовто-блакитний прапор українці тримають у серцях, а зараз триває зима, і українські захисники мерзнуть у бліндажах.

Волонтерка Раїса Шматко обурилася таким запланованим витратам, закликавши київську владу вчити арифметику.

Залишити коментар