Вівторок, 1 грудня

Шведська мережа магазинів меблів і товарів для будинку IKEA підтвердила свої плани щодо виходу на український ринок. Нині компанія розробляє найбільш оптимальну бізнес-модель, яка дозволила б реалізувати плани у столиці України на найближчі рік-два. Рішення про подальші кроки IKEA в нашій країні будуть базуватися на результатах дослідження ринку та смаків українських споживачів. Також повідомляється, що шведська компанія розглядає можливість відкриття у нас власного виробництва.

Віталій Кличко, міський голова Києва, повідомив, що для бізнесу вкрай важливою є стабільність і передбачуваність економічної політики. І тому, додав він, столична влада запровадила відкритість та прозорість у своїй роботі, аби інвестори та іноземні компанії були зацікавлені виходити на київський ринок. Екс-боксер впевнений, що українці вже оцінили товари IKEA, однак через відсутність компанії на нашому ринку змушені користуватися послугами посередників.

Іван Примаченко, співзасновник українських онлайн-курсів Prometheus, процитував офіційну заяву компанії IKEA, в якій зазначається, що компанія йде до України з баченням того, як змінити на краще повсякденне життя багатьох людей.

Волонтер Михайло Думяк подякував Тетяні Бочкаровій за вклад у розвиток та популяризацію відносин між Швецією та Україною.

Громадський діяч та політик Остап Єднак впевнений, що відсутність шведської компанії в Україні історично пов’язувалась із високим рівнем корупції. Разом з тим Єднак запевнив, що працювати офіційно та без корупції в нашій державі можливо і потрібно.

Радіоведучий Дмитро Комаров розповів, що протягом двох років у Києві відкриється перший об’єкт компанії.

Історик і політичний експерт Євген Магда пожартував, спрогнозувавши нове протистояння: фани IKEA проти фанів НАБУ.

У схожому настрої новину прокоментував і блогер Антон Ходза: на його думку, пілоти літаків Ryanair возитимуть в Україну шведські меблі, попиваючи Starbucks.

Експерт ринку праці Сергій Марченко звернувся до тих, хто критикував його за надмірний оптимізм у заявах про можливість роботи шведської компанії у нашій країні. Марченко переконаний: великі інвестори не можуть прийти у країну одразу, цьому зазвичай передує низка угод та величезна робота. Експерт також заявив, що у наступних роках нам слід очікувати ще багато сюрпризів від великих світових компаній.

Володимир Омелян, міністр інфраструктури, повідомив, що дрібниця праці його структури також закладена у фундамент цього успіху.

Залишити коментар