Четвер, 24 вересня

Міністр фінансів Олександр Данилюк звинуватив Генеральну прокуратуру у спробах перешкодити розслідування по справі Приватбанку. За словами Данилюка, з п’яти ініційованих державним Приватбанком кримінальних справ жодна не була передана прокуратурою до суду. Голова мінфіну вимагає відставки Юрія Луценка, зокрема посилаючись на ніби випадкову зустріч генерального прокурора з Ігорем Коломойським в Амстердамі.

На своїй сторінці у мережі Facebook Юрій Луценко прокоментував чутки щодо кримінальних проваджень ГПУ стосовно аудиторської компанії Kroll чи будь-яких інших іноземних компаній, які залучалися Нацбанком для перевірки діяльності Приватбанку. Генпрокурор розповів про усі дії, що проводяться у його відомстві щодо цього питання. Вимогу Данилюка про звільнення Луценко не прокоментував.

Сам Олександр Данилюк заявив, що заморозити активи колишніх власників Приватбанку вдалося не завдяки підтримці прокуратури, а незважаючи на спроби держоргану завадити цьому процесу. Данилюк назвав справу Приватбанку лакмусовим папірцем ефективності роботи правоохоронних органів. У контексті бездіяльності прокуратури зустріч Луценко з Коломойським, на думку міністра фінансів, викликає ще більше питань.

Журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов впевнений, що українські правоохоронні органи виступили проти Національного банку та «Кролла», забезпечивши захист Коломойського та Боголюбова. Такі дії Бутусов також пов’язує з ніби випадковою зустріччю генпрокурора з екс-власником Приватбанку. Журналіст переконаний: тепер керівництво країни, зокрема Петро Порошенко та силовики, має визначитися, кого вони насправді підтримують.

Нардеп та екс-журналіст Сергій Лещенко звинуватив Юрія Луценка у постійній брехні, повідомивши, що протягом останніх трьох місяців генпрокурор жодного разу не прийшов на власний прийом громадян, хоча в ефірі одного з телеканалів повідомив про регулярні зустрічі з українцями. Через це, на думку Лещенка, вірити у випадковість амстердамської зустрічі доволі складно.

Політичний експерт Олексій Мінаков зазначив, що заклик Данилюка є логічним продовженням його протистояння з ГПУ. Далі, на погляд Мінакова, міністра фінансів мають відправити у відставку.

Журналіст Михайло Ткач замість аналізу ситуації поставив низку доволі незручних питань, серед яких кількість випадкових зустрічей, які залишилися поза увагою засобів масової інформації та можливість розслідування конфлікту інтересів та впливу на слідство генпрокурора Луценка.

Політолог Віктор Уколов назвав заяву Данилюка помстою, адже у своїй критиці міністр фінансів виглядає упередженим через те, що генпрокурор порушував кримінальні провадження проти нього.

Блогер і політолог Леонід Швець прокоментував конфлікт доволі лаконічно, вказавши на вражаючий дух співпраці команди реформаторів.

Журналіст Сергій Щербина повідомив про інформацію з якихось джерел, згідно з якою обшуки в Приватбанку були зупинені особисто президентом України. Те ж саме джерело повідомляє, що під час зустрічі в Амстердамі Луценко з Коломойським могли обговорювати саме деталі їхніх дій щодо справи «Кролл».

Залишити коментар