Вівторок, 24 листопада

Блиск і злидні корпоративних вечірок

Сезон зимових свят налетів, як завжди, зненацька. Ніколи такого не було, і на тобі! Концентрація вечірок, урочистих подій та родинних свят на тиждень різко перевищує середньорічну. Підстав вдягнутися святково в пересічної жінки наприкінці грудня може бути більше, ніж за всю решту року загалом. І деякі жінки користуються цим шансом на повну, хоча інколи краще б вони цього не робили!

Минулого тижня мені довелося відвідати один урочистий захід з пафосним дрес-кодом — Black Tie, не кіт начхав! Теоретично такий дрес-код передбачає чорний або темно-синій смокінг з краваткою-метеликом для чоловіків та вечірню або коктейльну сукню для жінок. Власне, Black Tie – це форма одягу для червоної доріжки Оскара. Але в українській практиці здебільшого ці спроби відтворити «вишуканий стиль вищого суспільства» виглядають так, ніби сільський клуб запросив до себе на вечірку працівниць секс-індустрії з найближчої автотраси.

Якщо людині бракує смаку та почуття міри, якщо постава та хода далекі від аристократичних, це помітно і у повсякденному житті.  Але справжній жах починається, коли така людина доривається до можливості вдягнутися «нарядно». Як казав відомий кіноперсонаж: «Марнославство – це мій улюблений гріх!». У контексті стилю та смаку марнославство породжує два чи не найголовніші модні гріхи: надмірність та недоречність.

От хочеться побути хоча б раз на рік принцесою, що поробиш! Тому ми вдягаємо сукні до підлоги з запаморочними декольте та робимо навіжено складні зачіски, від яких аж тхне перукарнею та цистерною лаку для волосся. Ніхто не замислюється, що справжніх принцес змалечку навчають правильно стояти та ходити, правильно носити все це «принцесне» вбрання та виглядати в ньому природно. Ніхто не зважає на те, що зірки з червоних доріжок спочатку важко працюють над своїм тілом, манерами та пластикою і завдяки цьому стають зірками, а вже потім опиняються на червоних доріжках.

Та ні, нащо нам так заморочуватися? Довгу сукню з голою спиною вдягнула, на підбори видерлася – і все, навіть не принцеса, ні, королівна! Не біда, що в королівни та гола спина стирчить з сукні , скрючена як знак запитання, а на підборах вона шкандибає немов працівник асфальтовкладальної бригади після важкої зміни.

А що найгірше — далеко не кожна урочистість ще й потребує таких супер-серйозних нарядів. У більшості випадків вони виглядають не тільки смішно та недоречно на жінці, що це вдягнула, а ще й абсолютно не відповідно заходу, приміщенню та ситуації. І навіть на тій вищезгаданій вечірці з гучним дрес-кодом набагато доречніше виглядали жінки, що обрали сукні до коліна, помірний макіяж та прості зачіски. Що менше пафосу – то більше смаку.

Коктейльні сукні американського модного блогера Мері Ортон

Якщо ж відволіктися від вечірок з претензією на «світське життя» та повернутися до простих смертних з їхніми корпоративними новорічними святами, то там взагалі й сукня може бути непотрібна. Класична та безвідмовна комбінація «біла сорочка плюс нарядна спідниця» працює будь-коли та для будь-якої жінки, треба тільки влучно підібрати спідницю. У 1998 році Шерон Стоун наробила багато галасу, коли прийшла на церемонію Оскар у довгій вечірній спідниці зі світло-бузкового атласу та… у білій сорочці із застібкою на чоловічий бік, яку вона поцупила з шафи свого чоловіка.

Пройшло двадцять років, а цей свіжий та невимушений образ експерти й досі вважають одним із найбільш вдалих та ефектних образів за всю історію Оскара. Мода змінюється, спідниці змінюються, а просту, як все геніальне, сорочку можна використовувати знову й знову. Біла сорочка – як маленька чорна сукня, вона не може бути ані занадто розкішною, ані занадто буденною, вона завжди доречна.

Нарядні образи зірок стилю Олівії Палермо, Джованни Баталья та Алекси Чанг

Інша проста та елегантна ідея, яку можуть використати замість сукні жінки з будь-якою фігурою та в будь-якому віці – брюки з нарядної тканини. Брюки вирішують купу завдань, які неодмінно постають напередодні зимових вечірок: як визначитися з довжиною спідниці чи сукні; вдягати чи не вдягати панчохи; якщо вдягати, то які; чи обов’язкові високі підбори і таке інше. З брюками можна взагалі забути про панчохи та вдягнути туфлі на зручних невисоких підборах і виглядати чудово з усіх точок зору. Такі туфлі поєднуються з брюками гармонійно та й відчувати себе в них можна набагато комфортніше, а це завжди помітно! До того ж у сукнях будуть усі чи майже усі. А у красивих брюках з тією ж білою сорочкою – тільки обрані!

Ну й, будемо чесними, у брюках ми ходити ще якось біль-менш вміємо. На відміну від пафосних суконь.

Ідеї для свят від американського модного блогера Бет Джелелі

Якщо піти далі, то краще за брюки для новорічної вечірки може бути тільки брючний костюм. Цього року дуже модний оксамит та, як на мене, брючний костюм з оксамиту гарного, насиченого кольору – чи не найкраща альтернатива вечірній сукні. Дуже практична і при цьому вишукана і чуттєва.

Костюми з оксамиту — модно та зручно!

 

Напередодні свят нагадувати собі народну мудрість «Що занадто – то не здраво!» не завадить щодня, і це стосується не тільки зайвих калорій та алкоголю за новорічними столами, але і вбрання також. Не треба вигадувати наряди, що не відповідають ані події, ані нашому звичному способу життя, не треба намагатися раз на рік виглядати кимось, ким ми насправді не є. Корпоративна вечірка чи, тим більше, сімейне застілля, звісно, це привід вдягнутися трохи більш урочисто, ніж зазвичай, але ключове слово тут – трохи. Додати до простої сукні чи білої сорочки яскравий аксесуар та взяти замість повсякденної робочої сумки маленький клатч – цього досить, щоб образ став святковим.  Пам’ятаймо, що надмірність та недоречність – вороги стилю, а чим простіший наряд, тим менше шансів припуститися помилок.

Майя Тульчинська, модний блогер

Більше статей автора читайте на Доступно та просто про моду та стиль та http://cloche.club/

3 комментария

Залишити коментар