Вівторок, 29 вересня

Сьогодні, 25 грудня, в Україні вперше офіційно святкується Різдво за григоріанським календарем. Нагадаємо, 29 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон, що встановив 25 грудня державним святом та вихідним. Водночас із появою додаткового вихідного робочим днем стало 2 травня.

На своїй офіційній сторінці президент України напередодні свята зазначив, що українці вперше відзначають Різдво Христове спільно з Європою. На думку Петра Порошенка, наша країна є унікальною у своїй віротерпимості та повазі до релігійних почуттів.

Сьогодні ж президент привітав християн західного обряду з Різдвом та побажав щастя й добробуту кожній країні та миру й процвітання державі.

Блогер і художник Сергій Бригар впевнений, що називати сьогоднішнє свято католицьким не можна. Адже разом із римо-католиками та переважною більшістю протестантів Різдво сьогодні відзначають ще вісім православних церков.

Письменниця Олена Захарченко нагадала, як раніше у суспільства викликав обурення той факт, що ми не святкуємо Різдво з усім світом. Письменниця також додала, що на Західній Україні навіть відчувається дух свята та присутній різдвяний настрій, а в Києві тим часом іде глибокий дощ.

Слова Олени Захарченко про різдвяну атмосферу на заході країни підтвердив письменник Дмитро Лазуткін.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, розповіла, що щиро тішиться рішенню відзначити державним святом і вихідним Різдво, що святкують сьогодні католики і протестанти. Авторка впевнена, що з роками ми нарешті повноцінно святкуватимемо з усім світом.

Письменник Богдан Коломійчук привітав читачів із Різдвом та додав, що привітання львівських владців виглядали кумедно: образ праведників не наліз, а образ політиків зняти не вдалося.

Філософ та письменник Петро Кралюк напередодні святкування поділився, що його дратує, коли 25 грудня називають католицьким та навіть польським Різдвом. На думку Кралюка, «нове» свято слід назвати Різдвом європейським, бо старий стиль 7 січня пов’язує нас із країною-агресором та Московським патріархатом.

Політик та дружина генпрокурора Ірина Луценко утрималась від коментарів щодо різниці дати святкування, натомість просто привітавши всіх українських католиків та протестантів із Різдвом.

Нардеп та лідер Радикальної партії Олег Ляшко також долучився до привітань. Разом з тим політик зізнався, що він з родиною святкує Різдво 7 січня, однак його команда підтримала рішення, аби зробити 25 грудня вихідним днем з поваги до тих, хто його святкує. Також Ляшко закликав не забувати того, чого вчив нас Христос.

Журналіст і політичний консультант Ростислав Мартинюк за день до «нового» Різдва написав, що ніхто з православних завтра не святкуватиме. Але вчора, після недільної служби, їх наполегливо запросили ще й на сьогоднішню літургію. На погляд Мартинюка, календарних парадоксів та забобонів слід позбуватися по-доброму, адже Різдво потрібно святкувати єдиним серцем, єдиними устами та єдиним днем.

Артем Чапай, український перекладач, мандрівник та письменник, поділився «лайфхаком» для молодих батьків: дітям можна казати, що сьогодні «Крісмес», а через два тижні буде ще й Різдво.

Залишити коментар