Неділя, 27 вересня

Шевченківський районний суд Києва засудив до чотирьох років позбавлення волі умовно керівника «тітушок» Юрія Крисіна, причетного до вбивства журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія. Вирок оголосив суддя Олег Лінник. Зокрема суд установив, що у лютому 2014 року Крисін погодився за винагороду в сумі 20 тис. доларів зібрати групу «тітушок» для протидії активістам Євромайдану. 18 лютого підсудний разом із «підлеглими» зупинили за допомогою гранати автомобіль, де перебував Веремій, витягли журналіста з автівки та побили битами. Один із «тітушок» вистрілив у Веремія, внаслідок чого останній помер у лікарні.

Голова прес-служби Генерального прокурора Лариса Сарган повідомила, що Генпрокуратурою готується апеляційна скарга на вирок суду. Сарган зазначила, що оскільки призначене Крисіну покарання є явно несправедливим, скарга викликана неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність та невідповідністю призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого.

Олександр Равчев, PR-менеджер проекту «Громадяни в дії», не коментував рішення суду, а лише навів три факти: присудження військовому Сергію Колмогорову 13 років за «навмисне вбивство», умовне покарання для Юрія Крисіна та заява президента про тектонічні зсуви в ході судової реформи.

Адвокатка та юристка Оксана Покальчук порівняла вирок Юрія Крисіна з покаранням студента за пост у соціальній мережі: обидва отримали умовний термін. Покальчук впевнена, що безкарність породжує нове насилля й нову безкарність. Тому якщо допустити таке зараз, в нашій країні нічого не зміниться.

Блогер Борис Немировський переконаний, що у 2014 році треба було спершу починати з суддів. Натомість Немировський сподівається на рішення апеляційного суду, мовляв, там зміни відбулися досить значні.

Роман Маселко, член Громадської ради доброчесності, розповів, що суддя, котрий виніс вирок Юрію Крисіну, у часи Майдану «штампував» замовні незаконні рішення щодо учасників поїздки до Межигір’я. Він є фігурантом кримінальної справи та потенційним обвинуваченим, тому, на думку Маселка, твердження про незалежність та об’єктивність такого судді викликає лише гірку посмішку.

Журналіст Сергій Костеж поширив повідомлення журналістки  про умовний термін Крисіна, додавши, що іншого результату не слід було й очікувати.

Співзасновник волонтерського об’єднання «Народний тил» Роман Сініцин повідомив, що Крисін є відомим персонажем у кримінальних колах Києва «нульових». У своєму дописі волонтер розповів про зв’язки та «покровительства» засудженого, пом’якшувальними обставинами для якого стали каяття та наявність двох малолітніх дітей.

Пізніше Роман Сініцин опублікував інфографіку, на якій перелічені злочини, в яких Юрій Крисін брав участь після загибелі журналіста Веремія.

Ігор Луценко, громадський діяч та політик, спробував детально проаналізувати ситуацію. На його думку, Крисін став символом організаторів терору проти Революції гідності, підбираючи, організовуючи та координуючи криміналітет. Луценко переконаний, що суд фактично дозволив і надалі займатися терором.

Екс-помічник голови Державної прикордонної служби Роман Шевченко виказав відкрите обурення «засудженням» до умовного терміну Крисіна, котрий в лютому 2014 року вбив Героя Небесної сотні.

Активістка та засновниця сайту «Небесна сотня» Аліна Боднар зізналась, що була на багатьох судах, але ще ніколи не бачила таких поблажок для обвинуваченого. Також Боднар додала, що не вважає загиблого Веремія Героєм Небесної сотні, адже він працював на проросійське провладне видання «Вести», яке дотепер виливає бруд на Україну. Однак вбивство беззахисної людини, журналіста, на переконання Аліни Боднар, повинно бути покараним максимально суворо.

Працівник прикордонної служби Олег Медведчук згадав про «айдарівців» та Колмогорова, котрі отримали по 8 і 13 років, порівнявши це із рішенням суду по справі вбивства Веремія. Медведчук також додав, що, мабуть, почистить свою мисливську рушницю, бо хто знає, «що у тих невинних на думці».

Громадський активіст та екс-керівник Правого сектору в Одеській області Сергій Стерненко запевнив, що відсутність принципу справедливості, котре незмінно демонструє українське судочинство, можна побачити саме на прикладі цієї ситуації. На переконання Стерненка, вбивця, що має низку доведених інших тяжких злочинів, уникає покарання, бо є обслугою системи та потрібен їй для брудної роботи.

Блогер і журналіст Денис Казанський зазначив, що наші чиновники надто полюбляють «показуху»: після вбивства журналіста Веремія за ним було пролито чимало нещирих сліз, йому дали посмертно Героя України, повісили кілька меморіальних дошок у Києві та навіть розписали школу віршами журналіста. А потім все це перекреслили одним рішенням суду.

Залишити коментар