Вівторок, 1 грудня

У понеділок, 25 листопада, близько 22:30 у Львові протягом кількох хвилин лунали тривожні сирени. Попередньо про планові ввімкнення сирен не повідомлялося, тому львів’яни забили на сполох у соціальних мережах. Згодом в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення повідомили, що сталося несанкціоноване ввімкнення апаратури Укртелекому через збій системи. У Львові подібне сталося вперше, а містянам у таких ситуаціях радять вмикати радіо або державні телеканали: у разі реальної тривоги після таких сирен інформують, чому вони звучать.

Перший шквал дописів розпочався практично одразу після ввімкнення сирени, містяни запитували своїх друзів у соціальній мережі, порівнювали звук із сигналом повітряної тривоги та сподівалися, що сирена є навчальною.

Інші ж львів’яни поставилися до ситуації з почуттям гумору.

Реакція мешканців Львову в соціальних мережах була доволі масштабною, через що навіть користувачі з інших міст були проінформовані про сирену. Так, письменник, блогер і перекладач Андрій Бондар жартома зізнався, що сам тепер чує цей звук.

Журналіст Тарас Вархоляк повідомив, що цього разу сирени було чути значно краще, ніж під час усіх вже звичних випробувань. Однак, за словами Вархоляка, містяни хоча б дізналися, що в них є система сповіщення.

Волонтерка та перекладачка Уляна Дідич переконана, що система оповіщення щодо будь-якого увімкнення сирени має працювати так: громадянин вмикає телевізор, бачить біжучий рядок, де інформується, що підстав для хвилювання немає, на цьому все має завершуватись.

На сторінці Львівської обласної державної адміністрації про увімкнення сирени повідомили із запізненням, зазначивши, що по факту події проводиться перевірка правоохоронними органами та службова перевірка.

Співзасновниця девелоперської компанії «Моя країна» Тетяна Овчаренко розповіла, що люди перевіряли інформацію не на офіційних сайтах органів влади, а на сторінках у соціальних мережах. На думку Тетяни, це свідчить про низький рівень довіри населення до влади та про потребу оперативніше подавати офіційну інформацію.

Журналістка Мар’яна П’єцух переконана, що мало хто розуміє, як потрібно поводитися в подібних ситуаціях, та й навіть при діях відповідно до інструкцій дізнатися щось із радіо та телебачення було неможливо: врятував лише Facebook.

Радіоведуча Меланія Подоляк впевнена, що кожна тренувальна або випадкова тривога у Львові є приводом нагадати елементарні протоколи й техніку безпеки. Для цього Подоляк склала невеличкий перелік посилань та порад, які допоможуть вивчити домедичну допомогу, зорієнтують щодо розміщення укриття та проілюструють правила збирання go bag.

Керівниця прес-центру Львівської міської ради Христина Процак попросила мешканців міста зберігати спокій та запевнила, що на місці працюють спеціалісти та з’ясовують причини такої ситуації.

Керівник мережі Place Ok Максим Ротар поцікавився, чи хтось взагалі вжив якісь міри та почав шукати, наприклад, бомбосховище.

Користувач Юрій Рудий вирішив розібратися із ситуацією більш детально, розібравши системи запуску сирен із професійної точки зору.

Засновник мануфактури «Зробив Тато» Іван Савицький коментував ситуацію із сиренами неодноразово, спершу пожартувавши, а вже потім зробив серйозні висновки, зазначивши, що люди не готові, не знають, куди бігти та не орієнтуються в гудках. Адміністрація ж виявилася не готовою швидко проінформувати, а Facebook виявився найбільш оперативним засобом комунікації.

Залишити коментар