Середа, 30 вересня

«Мене лайкають, а отже, я існую» – саме так сьогодні міг би зазвучати відомий афоризм Декарта.

Вже третій рік поспіль в грудні поновлюється діяльність сервісу Best nine. Він дозволяє отримати згенерований програмою колаж із дев’яти найпопулярніших фотографій певного акаунту в межах року, що минає. Фотографії також супроводжуються числом – загальною кількістю вподобань цього року. У такий спосіб допитливі користувачі можуть дізнатися, які саме їхні пости найбільше запам’ятаються підписникам. За правилами сервісу такий колаж можливо створити тільки якщо ваш профіль знаходиться у відкритому доступі, достатньо лише ввести назву свого акаунту і зачекати, поки оброблятиметься ваш запит. Отже, Opinion вирішив створити галерею, в якій би можна було побачити, які пости відомих людей та організацій зібрали найбільшу кількість вподобань, і замислитися над тим, який саме образ сьогодення ми формуємо в одній із найпопулярніших соцмереж світу.

1. @poroshenkopetro – офіційний акаунт президента України. До вибірки увійшли фото вітань із Великоднем і Різдвом, а також із Днем незалежності. Цікаво, що підписникам президента припала до душі його фотографія з президентом США Дональдом Трампом.

2. @lomachenkovasiliy – профіль українського спортсмена представлений фотографіями з боксерських поєдинків з Гільєрмо Рігонда та Джейсоном Соса. Також популярними є його відео, в яких він демонструє власну вправність на тренуваннях, та фотографії з батьком і по сумісництву головним наставником – Анатолієм Ломаченком.

3. @meridian_cz – найбільша, чи, скоріш, єдина літературна корпорація України цього року презентувала дві важливі та довгоочікувані книжки класиків сучукрліту – «Коханці Юстиції» Юрія Андруховича та «Інтернат» Сергія Жадана. Обидві потрапили до поля зору підписників сторінки видавництва.

4. @guardian – у добірці відомого британського видання зібралися акторка Меріл Стріп з її промовою на церемонії «Золотий глобус», Барак Обама з його твітом, що засуджує расизм, та учасниці конкурсу «Міс Перу» під час їхнього виступу, покликаним привернути увагу до проблеми насильства над жінками в країні.

5. @natgeo – профіль одного з найпопулярніших дослідницьких і природничих часописів планети запам’ятається фотографіями сонячного затемнення та іншими прекрасними знімками живої природи. Однак, слід звернути увагу на фотографію в центрі колажу – цей худий полярний ведмідь помер через декілька днів після того, як його спіймали в об’єктив активісти організації @sea_legacy . Через глобальне потепління цей звір залишився без умов для існування і виживання, тому схуд і втратив всі сили.

6. @spacex – минулого року компанія Ілона Маска зробила важливий крок назустріч космічним подорожам, зумівши посадити ракетоносій Falcon на платформу в океані. Тож цьогорічна вибірка присвячена, в основному, запускам нових ракетоносіїв на орбіту та до МКС. Варто виділити пост про Tesla Roadster, чий кузов має стати кабіною нового літального симулятора для пілотів SpaceX, а також фотографію нещодавнього пуску Falcon 9 в Каліфорнії з десятьма супутниками Iridium на борту.

7. @humanrightswatch – акаунт міжнародної організації із захисту прав людини. Колаж зібраний з фотографій з маршів за права жінок і ЛГБТ-спільноти, а також маршу за права біженців у Європі. Обкладинка журналу TIME з жінками-жертвами сексуальних домагань, що «порушили тишу» як Люди року, також присутня у добірці.

8. @banksy – художник, відомий на весь світ своїми провокативними графіті, цього року запам’ятався своїм поціновувачам муралом, присвяченим Brexit, та власною альтернативною версією народження Христа в умовах сучасного світу, виконаною в жанрі анімації.

9. @financialtimes – щоденне британське видання виділилося новиною щодо заручин американської акторки Меган Маркл та принца Гаррі, що стало цілковитою несподіванкою для багатьох шанувальників здебільшого консервативних звичаїв королівської сім’ї. Також у добірці видання присутня фотографія з картиною Леонардо Да Вінчі «Сальватор Мунді», що була продана на аукціоні Christie’s в листопаді цього року за рекордну суму – 450 млн доларів.

10. @instagram – офіційна сторінка самої мережі не вирізняється фотографіями, що мають ставлення до подій 2017 року, окрім фото сонячного затемнення.

Текст: Саша Населенко

Залишити коментар