П'ятниця, 27 листопада

Першого січня на Київщині правоохоронці знайшли тіло зниклої три дні тому правозахисниці Ірини Ноздровської. Основною версію правоохоронців стало вбивство, пов’язане з професійною діяльністю Ноздровської. Вона вела справу про загибель власної сестри, яку у вересні 2015 року збив насмерть Дмитро Россошанський, племінник районного судді. На момент ДТП правопорушник перебував у стані наркотичного сп’яніння. Ірина змогла добитися покарання вбивці лише через два роки після загибелі сестри. Наприкінці травня 2017 року суд позбавив Россошанського волі терміном на сім років, однак зловмисник ледь не вийшов з-під варти в апеляційному суді. Родичі загиблої розповіли, що Ноздровська постійно отримувала погрози від вбивці своєї сестри. Станом на вівторок, 9 січня, повідомляється про затримання підозрюваного у вбивстві та оголошення підозри.

Активістка та засновниця сайту «Небесна сотня» Аліна Боднар після звістки про вбивство Ірини Ноздровської зазначила, що в мирній постреволюційній Україні вбили вже другу знайому їй людину. Водночас активістка нагадала, що батьки Ірини за три роки втратили двох доньок.

Напередодні поховання правозахисниці Аліна Боднар відмовилась коментувати будь-які версії та зазначила, що не вірить у збіг, а фактів не бачила.

Блогер Микола Воськало вказав на доволі неоптимістичну тенденцію, котра характерна для справ, які бере під свій особистий контроль генеральний прокурор України Юрій Луценко. Справа Ноздровської, на думку блогера, стала в один ряд із Гонгадзе, Княжичами та Небесною сотнею.

Журналіст Денис Гонтарь звернув увагу на те, що навіть попри відкриті погрози, котрі отримувала за життя Ірина Ноздровська, правоохоронці не надали їй охорону. Разом з тим журналіст розкритикував дії президента, на офіційній сторінці якого немає жодної згадки про резонансне вбивство.

Журналістка Олена Добровольська написала, що така історія може статися з кожним, хто насмілиться ходити в суди, займатися правозахисною діяльністю, висвітлювати події та імена підсудних.

Анастасія Шимчук, колишня голова Київської міської організації політичної партії ДемАльянс, написала, що її новорічним бажанням стала невідворотність покарання, незалежні суди та професійні й непідкупні правоохоронні органи.

Літературознавиця Вікторія Іваненко розповіла, що дуже давно не переживала такого відчаю. Іваненко також риторично запитала про те, як відбувається слідство щодо розстрілів на Майдані та ДТП у Харкові.

Журналістка Ірина Юзик зазначила, що не знала Ірину Ноздровську та справу, яку вона вела, але натомість знає, що відбувається в середовищі громадських активістів-правозахисників, бо сама до них належить. Ірина розповіла про численні випадки перешкоджання професійній діяльності, яких зазнали її знайомі та колеги.

Філософ, культуролог, перекладач Олексій Панич звернув увагу на те, що засудження Россошанського, вбивці сестри загиблої Ноздровської, свідчить про те, що зі справедливістю в нашій правоохоронній системі все не так безнадійно, як дехто вже поспішив оголосити.

Кирило Сазонов, журналіст і політолог, запевнив, що вбивство жінки – це найбільша крайність, на яку може бути здатна людина. Сазонов відмовився від будь-яких європейських цінностей, гуманності та надії на виправлення, побажавши, аби при затриманні вбивці поліція застосувала зброю.

Блогер Олексій Сердюков заявив, що ще півроку тому вважав, що в Україні все поступово починає рухатись у правильному напрямі, але сьогодні автор відчуває лише страх за власну країну.

Письменниця та драматург Євгенія Чуприна помітила, що вбивство Ноздровської спровокувало у соціальній мережі Facebook стихійний флешмоб розповідей про досвід спілкування з українським слідством.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що вбивство Ірини Ноздровської розкрито, і зроблено це професійно та в найкоротший термін. Зокрема Геращенко запевнив, що підозрюваний зізнався у вбивстві.

Заяву про визнання провини підтвердив і Зорян Шкіряк, інший радник Арсена Авакова. За його словами, підозрюваний показав, де і як саме здійснив вбивство та як намагався приховати тіло загиблої. Втім, він абсолютно свідомо вважає свій вчинок виправданим.

Водночас перший заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін розповів, що про жодне відверте зізнання підозрюваного не йдеться, людина не кається і не збирається каятися.

Політолог Микола Спірідонов зазначив, що вбивцею юристки є батько Дмитра Россошанського. Експерт впевнений, що якщо особа вбивці встановлена правильно, виникає два питання: чому МВС не відреагувало на його відкриті погрози загиблій та чому його не допитали одразу, як стало відомо про зникнення Ноздровської?

Політик Віталій Купрій переконаний, що будь-які дії щодо затримання підозрюваних у справі Ірини Ноздровської стали можливими виключно завдяки широкому суспільному резонансу. Політик додав, що вбита поплатилась життям за те, що захищала справедливість, самостійно збирала докази, аби вбивця сестри отримав покарання, хоча займатися цим повинні були слідчі та прокурори.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що слідчий оголосив підозру у вбивстві. Луценко подякував усім працівникам поліції та прокуратури, які в умовах штучно створеної політизованої істерії змогли зробити свою справу.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтвердив, що поліція затримала підозрюваного, а докази його провини є більш ніж вагомими.

Залишити коментар