Середа, 2 грудня

У Львові учасники АТО зробили велетенську маріонетку для вуличних вистав. Познайомитися з нею можна було під час коляди на Василя в Парку культури. Перед входом Дерев’янко постав у образі колядника, тримаючи в руках велику колядницьку зірку. У гості до нього прийшли діти й підлітки зі Станиці Луганської. Символічно, адже частина хлопців, які робили маріонетку, ‒ ветерани, котрі воювали саме там.

Самого героя планують вивести на вулиці Львова в травні, де він ходитиме містом, і це вже буде повноцінна вистава. Сценарії спектаклів для Дерев’янка зараз спільно розробляються режисерами та ветеранами АТО.

«Це ідея Назара Витрикуша. Він хотів зробити маріонетку ще до війни. Завжди відкладав на потім. А після того як повоював, зрозумів, що часу на здійснення мрій може й не виявитися. Ми з побратимами допомогли йому зробити цю маріонетку для вуличних вистав. Хто був на війні, має право на мрії і веселощі. Працювали півроку. Ніхто до того часу не займався жодною роботою з деревом. Далі будемо сідати з режисерами та сценаристами розробляти вуличні вистави. Хочемо робити видовищні, яскраві дійства з нагадуванням того, що людина має творити добро. Навіть якщо вона дерев’яна», – розповідає Юрко Вовкогон, ветеран АТО.

Висота маріонетки понад 4 м, вага – 620 кг. Виготовлена вона із соснових дошок. Хлопці жартують: «Дерев’янко має людський характер. Це проста людина. Добра, проста людина».

Маріонетка пересувається за допомогою телескопічного автонавантажувача, імітацію ходьби виконують учасники проекту за допомогою спеціальних кріплень. Керують одночасними злагодженими діями Дерев’янка 10 хлопців.

Назар Витрикуш, ідейник проекту та ветеран АТО, каже, що надалі це будуть видовищні дійства з музичним супроводом, вигадливими костюмами та залученням глядачів, а основний задум створення Дерев’янка – продемонструвати, як простими добрими справами можна нівелювати пропагандистські штампи та інформаційні маніпуляції.

Команда творців формувалась упродовж 2017 року на тренінгах, організованих «YMCA-Львів» та ГО «РА-Центр». Спільна праця стала новим досвідом та арт-терапією для ветеранів, які зі створення Дерев’янка розпочинають «Театр вуличної маріонетки».

Після виходу в світ Дерев’янка команда планує створити майстерню виробів з дерева, де будуть проводити майстер-класи для дітей, виготовляти вуличні меблі для міського простору та робити нових персонажів «Театру вуличної маріонетки» для наступних дійств.

Дерев’янко стане героєм яскравих вуличних вистав в Україні та їздитиме на фестивалі за кордоном, щоб тішити дорослих і малечу.

Його створили учасники бойових дій зі Львова: Назар Витрикуш, Юрко Вовкогон, Юрко Бубес, Ростислав Покладок, Назар Дубик, Олесь Чавага, Михайло Засименко.

Текст: Валерій Пузік

Фото: Руслан Гуменюк

Залишити коментар