Четвер, 26 листопада

Соціальні мережі активно обговорюють звернення так званого апостола Володимира Мунтяна, засновника духовного центру «Відродження» до пастора «Церкви добрих перемін», єпископа п’ятидесятницької церкви Божої України Геннадія Мохненка. Зокрема «апостол» обіцяє допомогти порозумнішати своєму опоненту та надягнути йому на рот… памперс. Така реакція від Мунтяна стала наслідком заяви Мохненка, в якій засновник «Відродження» був названий «духовним аферистом».

Звернення Мунтяна починається з доволі нерелігійного «хочу сказати тобі як мужик мужику» і продовжується апеляціями до «блатного жаргону», погрозами, образами та обіцянками, що цього разу Геннадію Мохненку все не зійде так просто з рук.

У коментарях до цього допису користувачі цікавляться, як Володимир Мунтян встиг стати апостолом, цитують біблійські правила та критикують тих, хто вірить у праведну діяльність обох сторін.

Сам Геннадій Мохненко опублікував відеовідповідь на «апостольське звернення», назвавши це кінцем полеміки з Мунтяном. На думку пастора, лідер «Відродження» «розкрився», знявши з себе овечу шкіру.

Адвокат Клим Братківський пожартував, що молитви Мунтяна здатні захистити від інфекцій та навіть вилікувати злоякісну пухлину.

Олександр Голуб, політик та один з лідерів нині забороненої Комуністичної партії, назвав Мунтяна з Мохненком пройдисвітами, котрі вичищають кишені своєї пастви, поки генпрокурор порушує кримінальну справу проти священика.

Волонтерка та молодша наукова співробітниця Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка Марина Гогуля підкреслила закономірність: досить якомусь «голосу з народу» заговорити до когось в подібному тоні, як натовп почне його підтримувати. На думку авторки допису, з боку священика чи пастора це виглядатиме зовсім інакше, але так само погано, як із боку «голосу з народу».

Користувач Андрій Грищук назвав Мунтяна апостолом, якого ми заслуговуємо.

Блогер Дмитро Обухов повідомив, що «апостол» активно модерує свою сторінку, видаляє непотрібні дописи та «банить» користувачів.

Назар Приходько, журналіст, волонтер і громадський діяч, розповів, що «Відродження» – це чергова релігійна фінансова піраміда, яка спокійно функціонує та збирає повні зали Палацу спорту в Києві. Він також додав, що «апостол» відсидів у в’язниці за шахрайство, а зараз називає це «праведним шляхом» та місцем знайомства з Богом.

Блогер, громадський діяч та фахівець з комунікації Олександр Равчев вважає, що Мунтян вийшов зі своїм стартапом на жорстко регульований ринок та намагається «вигризти» свою частку, по суті роблячи те ж саме, що інші церковні контори.

Костянтин Стрюков, директор Vizeum Ukraine, назвав Володимира Мунтяна відкриттям року. Минулорічна знахідка автора – співак Олег Винник.

Блогер Антон Ходза прокоментував ситуацію у звичному для себе саркастичному стилі.

Залишити коментар