Середа, 23 вересня

Вайнштайн рівненського розливу

Сьогодні мережа продовжує пережовувати чи переживати голлівудську жуйку із скандалом про домагання та хвилю збурену скандалом навколо продюсера Гарві Вайнштайна. Українському суспільству виявилося дуже цікавим боріння за права чоловіків на залицяння. І в цьому всьому якось взагалі без уваги лишився рівненький скандал з одним маленьким завкафом який 20 років славив свій вуз домаганнями.

Ну й справді, хіба варто про це говорити, якісь домагання?! Ну мацав трохи викладач студенток, їхніх мам, викладачок і т.д. Ну любив мужчина цілуватися. Хіба страшно? – скажете ви. Власне як і той же Вайнштайн, рівненський професор, нічого страшного не робив (поки жодна жінка не наважилася заявити про зґвалтування, він чистий перед КК). Адже нічого страшного, коли дорослий чоловік схиляє до сексу неповнолітніх абітурієнток, дозволяє собі розпускати руки, влаштовує колегам нестерпні умови роботи, якщо ті відмовилися з ним спати, абсолютно нічого страшного в тому, що людина відверто і прямо вказує своїм студенткам на свій сексуальний інтерес, обіцяє вступ чи гуртожиток в обмін на статеві стосунки.

Нічого страшного з точки зору нашого суспільства не відбулося. Він нікого не бив, не вбив і не зґвалтував вбиваючи, він просто домагався. Свої домагання він виправдовував різним і тим, що він просто любить жінок, тим що жінка прийшла до нього в спідниці, тим що з чоловіків-колег 80% гомосексуалісти (насправді професор висловлювався різкіше), а йому й тим 20% треба відпрацьовувати  за тих 80% відсотків.

Нічого ж страшного, якщо не уявити на місці тих жінок себе, або свою дочку, або свою дружину, чи сестру, чи дівчину, чи когось, хто вам без сумніву рідний. Чи сказали б ви своїй дочці «нічого страшного, що викладач торкається до твоїх геніталій»? Чи сказали б дружині «Ой що тут такого, подумаєш за задницю помацав, чи цілуватися ліз»? Коли відсторонено говорити з позиції «зі мною такого не було й не буде», то й справді нічого страшного, ну що тут такого, коли чужий дядько пропонує секс і лізе цілуватися. А от коли приміряти все на себе, чи своїх близьких і справді точка зору змінюється.

Я чесно змусила себе перечитати увесь цикл розповідей жінок, усе розслідування проведене журналісткою видання 4vlada.com,

і від того з чим мали справу ті жінки в мене волосся дибки ставало. Ви можете сказати, що ті розповіді можуть бути надуманими, чи й вигаданими, адже багато з тих жінок не наважилися назвати свої імена. Та журналісти видання виклали приховану зйомку в якій повністю відображено поведінку «невинного» професора, його цьомочки, його «залицяння», його натяки.

Про домагання професора зізналися більше десяти жінок, студентки, випускниці, викладачки, але це лиш мала частка тих, хто зазнав «залицянь». Адже в суспільстві, де навіть зґвалтованим кажуть «сама винна», дуже важко зізнатися в тому, що ти був об’єктом таких залицянь. І це ж на розмову вийшли ті, хто «не пішов», але ж певно є частка дівчат, які «пішли» і їхніх сповідей уже ніхто не почує, бо ж проти них окрім «сама винна» вийдуть ще й ті, що «сама пішла».

До того ж виринає питання, яке наші люди так часто задавали в мережі вайнштайнівським жертвам «чому так довго мовчали». А тому що завжди важко сказати першою, підставити себе під оці «сама винна» і «от дура, її мужик поцілував, а вона в істєрікє». Бо загалом жінка навіть за 30 років свого життя скільки разів чує оце все, що коли щось подібне трапляється з нею, то навіть страшно рот відкрити і видавити з себе свою історію.

Глибина цієї проблеми страшенна, і цей професор з усією «верхівкою» університету, яка його покривала – він не один. Їх багато, адже якщо зачепити цю тему тихо, по-секрету, і на кухні, то посиплеться багато таких історій. Майже в кожному універі, був викладач, зачарований красою дівчачих, а іноді і хлоп’ячих колін і стегон, і проти нього можна було найти управу, тільки найнявши місцевих бандюків, щоб його «потрусили». Писати заяви, звернення – це стати суб’єктом прискіпливої уваги, кпинів, образ і «першим кандидатом на вилєт». А скільки офісних історій — там клієнт намагався лизати шию, там керівник вимагав «сексуальності» в офісному дрес-коді, там колега, не давав проходу. І звичайно ж все це можна звести до невинного флірту, але іноді цей невинний флірт переростає в патологію, іноді після подібного «невинного флірту» мусиш по сто разів дерти себе мочалкою, ніби віддираючи з себе бруд тих «залицянь». Проблема ще ж з визначенням – де ще флірт і залицяння, а де брудні домагання. У нашому суспільстві межа між цими поняттями дуже розмита. І іноді жертва таких домагань мовчить, бо що тут розказувати? Ну мацав, приставав, ну гидко, ну противно, ну обурює, ну поревіла, але ж для багатьох у нашому суспільстві це так звана норма, так званих залицянь.

Ну і наостанок, рівненський вайнштайн більше не мацатиме ваших доньок і подруг за сідниці, принаймні не в стінах вузу. Принаймні не зараз. Ви думаєте його покарали? Може є справа заведена на нього? А може він вибачався прилюдно? Чи визнав свою провину? А може його звільнили «по статті»? Чи відправили на обстеження і лікування? А може є справа щодо корупції, якою він займався в стінах універу відверто і нахабно? Ні, він просто написав заяву на звільнення за власним бажанням.

Отак просто – заява за власним бажанням і чисте життя, непорочного діда. Бо яке до нього може бути діло, коли все суспільство зайняте обговоренням «нещасного» голлівудського Гарві Вайнштайна. Адже так важливо захистити «фундаментальне право чоловіків Голлівуду на домагання»…

Обов’язково захищайте, тільки коли ваша дружина, чи сестра, донька чи син прийдуть і зі сльозами розкажуть вам про те як старий професор мацав геніталії, ви перш ніж бігти й бити йому морду, згадайте, що в часи рівненського «професора домагань» ви відстоювали «фундаментальне право» Гарві Вайнштайна.

Голлівуд далекий, а подібні «професори» поряд, дуже близько… у нас і своїх вайнштайнів вистачає.

13 комментария

 1. Ми так виродимся скоро, коли чоловіки стануть боятися, що якась жінка може їх взяти за луйе. Природа чоловіка така — настігать і брать. Але цивілізація потроху відбирає у них це право. За це суспільство буде покаране. І набагато жорстокіше, ніж ми уявляємо

  • Та не пішов би ти у дупу, настігатєль хрєнов? Цивілізація тобі жме — гоу до печери, мамонтів забивать та від правця помирать, самець ти наш обділений. Добре було б, якщо для таких, як ти, створити окрему резервацію, шоб ви там собі на радість один одного настігали і брали, а жінок не чіпали.

  • Саме так, Ігоре, настігать і брать! Ще справжній козак повинен вміти пити горілку кухлями, по 3 за раз. Якщо не вмієш, то як й же ти козак, правда? А ще якшо не б’є то значить не любить, треба вміти натовкли пику своїй коханій, інакше який ти чоловік? В деяких народів мужика за мужика не сприймають якщо він ніколи нікого не вбив у своєму житті або не вкрав собі жінку у когось. Така природа чоловіка, нічого не вдієш.

 2. Про настигать і брать — почитайте історію Клари Зах, наприклад. І подякуйте богові, що ми вже не в тій порі живемо і що цивілізація таки потроху відбирає в чоловіка право на свавілля.

 3. Жахливо те, що замість рухатись у перед і розвиватись наш народ деградує і падає у прірву! Хочеш нестандартних стосунків купи (вибачте) повію!!! Насильству — Ганьба!!!!

 4. Перш аніж скиглити про «домагання» і «свавілля» чоловіків, хотілось би запитати у жінок — з якою метою одягаються мешти на високих підборах? Міні спідниці, які нерідко схожі просто на широкий пояс? Для чого взагалі жінка намагається створити сексі і підтверджує цей образ провокаційною поведінкою?

  І саме цікаве, коли ти демонстративно «не помічаєш» провокацій, то з часом відчуваєш до себе справжню неприязнь та чуєш інколи пошупки «всє мужикі — казли».

  • В мене для вас дві новини, обидві так собі.
   1. Дівчата одягаються не для хлопців, а для дівчат. Коли вам треба щось довести ви машину велику купляете, а дівчина підбори і спідницю, щоб бути самою красівою серед усіх тих курок на діскатєці. Улавлюєте месседж? НЕ ДЛЯ ХЛОПЦІВ! А СЕРЕД ДІВЧАТ.
   2. Якщо вам ввижається пошепки «всє мужикі — казли», якщо ви не залицяєтесь — у вас якісь проблеми. Бо прикиньте, на планеті 4 млрд хлопців, а ображаться уявно саме на вас? Якщо це не уява, а правда, то може ви ведете себе, як м…чудак

  • Андрiй, у нас в унiверситетi зимою не вмикають опалення, сидимо на парах в трьох свитерах, пуховику и рукавичках, на людину не схожi, не те що на жiнку, але професору нашому це було до задницi, все одно залицявся. Iдiотам усе одно, як ти одягнута.

  • Андрію, як би жінка не вдягалася, навіть якщо вона оголена повністю, ніщо не дає чоловіку права грубо домагатися сексуальних відносин від неї: мацати, цілувати, лизати шию тощо. Навіть грубо натякати (словами чи рухами) на секс.

  • Саме так, пропоную всіх жінок одягнути в паранжу і лице закрити хіджабом. Тоді ніхто нікого не буде зваблювати. На це ви згідні, Андрію?

 5. Ну давайте я вже розкажу вам отой великий секрет, який чоловіки досі так і не змогли розгадати. Жінки мають право одягатися як хочуть і ходити в такому виглядІ, де забажють, в будь-який час дня чи ночі. І ні, жінка не намагається створити сексі, це ВАША уява створює у ВАШІЙ голові такий образ.
  А якщо вже ваша чоловіча сутність така, що не можете втриматись від вигляду голого стегна, то, як писали коментаторки вище, йдіть жити в якусь окрему резервацію чи в печеру, бо навіть пес не полізе до м’яса, якщо сказати йому «ні».

 6. Сонечко, перш ніж пропонувати мені кудись іти, будь-ласка прочитайте мій перший пост повністю. Як бачите, там йдеться не тільки про одяг. Я писав ще й про провокуючу поведінку жінок.

  Але мені зараз коментарі жінок трохи нагадують дешевий фарс з Вайнштейном, який, зі слів «постраждалих» домогався жінок аби вони могли отримати роль. Але чомусь ці «постраждалі» не згадують, що вони в свій час вишикувались в чергу до ліжка Вайнштайна аби ту саму роль отримати.

  «І ні, жінка не намагається створити сексі, це ВАША уява створює у ВАШІЙ голові такий образ.» — звичайно )) І юбку вона поправити (яка задерлась вгору) забуде (чомусь не забуває при жінках), і нахилиться там де цього не потрібно, і натяки (а інколи й не натяки) — це явний приклад масової галюцінації у мене і моїх колег. Але це нормально, бо це ж «чоловіча сутність така, що не можете втриматись від вигляду голого стегна» )) А якщо ти стримався, то ти тоді поганий (принаймні безперспективний для неї) бо виявилося, що її «чари» не діють та і мабуть витрачених зусиль шкода. І коли в неї це повторюється з декількома чоловіками, з’являється образа взагалі на чоловіків. «Бо як то так, я така досконала, а мене ніхто не хоче?».

  Людей багато різних. Хтивих жінок не менше ніж хтивих чоловіків.
  Я не захищаю ніяких професорів або ще когось, хто лізе руками куди не просять або не дає проходу жінкам. Просто хочу звернути увагу, що ця проблема стосується і жінок і чоловіків. Провокаційну поведінку жінок у чоловічих колективах якось не прийнято обговорювати і, тим більше, виносити це у паблік. Як правило, після того як у такій поведінці упевнились, дається коротка характеристика «б..» і такою жінкою перестають цікавитись.

  Дар’ї
  Щодо купівлі машини — це доля бідних розумом людей купляти машину щоб комусь щось довести. Якщо ви обирали авто за таким критерієм — мені прикро за вас.

Залишити коментар