Понеділок, 28 вересня

Учора, 16 січня, в Україні з ініціативи самих кіборгів відзначався День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери спільними зусиллями 242 дні героїчно утримували оборону ДАПу. Користувачі соціальних мереж згадують подвиг кіборгів та закликають українців запалити свічку пам’яті, аби вшанувати тих, хто загинув в аеропорті за незалежність та цілісність країни.

До вшанування загиблих героїв долучився режисер фільму «Кіборги» Ахтем Сеітаблаєв.

Підтримав ініціативу й актор стрічки В’ячеслав Довженко.

Радіоведучий Олег Гапчук розповів, що 16 січня в ефірі його радіостанції прозвучить година патріотичної пісні в пам’ять за загиблими українськими військовими, оборонцями Донецького аеропорту.

Сергій Гольцверт, фельдшер МНС, також закликав вшанувати пам’ять українських захисників.

Журналіст, поет і координатор групи «Інформаційний супротив-Південь» Сергій Братчук поділився з читачами своєю поезією, в якій наголосив, що «ДАП – це наша земля, ми за нього вмирали, звідси шлях перемог до Кремля Україна в борні розпочала».

Журналістка Неля Даниленко теж присвятила кіборгам вірш, який згодом перетворився на пісню. Авторка зазначила, що текст попросився до людей у дні, коли йшли бої за аеропорт, а пізніше Генадій Володько написав музику і заспівав його. Так і народилася пісня «Художник-час».

Синоптик Наталя Діденко поділилася посиланням, у якому пропонується запалити свічку, аби пом’янути загиблих хлопців.

Громадська активістка та волонтерка Юлія Євпак нагадала читачам сумну статистику, згідно з якою за 242 дні оборони загинув 101 захисник, 440 були поранені, а 9 зникли без вісті.

Волонтерка Євгенія Завалій поділилася світлиною, зробленою в одеському шпиталі. Уся тканина просякнута кров’ю та слідами від куль. За словами волонтерки, прапор висів над аеропортом, а до Одеси його привезли поранені кіборги.

Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, наголосив на необхідності пам’ятати про захисників, які ціною своїх життів загартували нашу волю до перемоги.

Журналіст, волонтер і громадський діяч Назар Приходько згадав двох своїх побратимів, з якими був знайомий особисто та які загинули під час оборони Донецького аеропорту. Автор впевнений, що звитяга кіборгів – це новітній героїчний епос нашої держави, який треба як берегти, так і максимально примножувати та розповсюджувати.

Разом з тим Назар Приходько додав, що вважає показовим те, що Верховна Рада розглядає законопроект про деокупацію Донбасу саме сьогодні, у четверту річницю прийняття «Законів 16 січня» та третю річницю пам’яті кіборгів.

Народний депутат Борислав Розенблат, фігурант «бурштинової справи», якого в жовтні обшукувало НАБУ, також долучився до вшанування героїв.

Валентина Руденко, заслужена діячка мистецтв України, вважає, що ми ніколи не дізнаємось правду про те, скільки українських героїв віддали своє життя за свободу, за нас із вами та Україну.

Волонтерка Олена Сивак утрималася від зайвих міркувань та опублікувала лише цифри, які ілюструють подвиг кіборгів краще за будь-які слова.

Андрій Смолій, голова Української галицької партії, назвав кіборгів символом незламності та мужності українських військових.

Письменник і літредактор Валерій Терзі теж став учасником негласної акції пам’яті за загиблими захисниками.

Залишити коментар